شرایط و بهترین راه مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان رویای بسیاری از افراد و خصوصا آرزوی بسیاری از جوانان ایرانی است. آلمان به دلیل رونق اقتصادی، سیستم آموزشی قوی و فرصت های عالی شغلی، یکی از جذاب ترین کشورهای جهان برای مهاجران سراسر دنیا محسوب می‌شود. شرایط فوق العاده این کشور به اشتیاق جوانان برای سفر و اقامت در آلمان دامن می‌زند. شرایط مهاجرت به آلمان چیست؟ و مراحل آن چگونه است؟

مهاجرت کردن  به آلمان موضوعی است که ما در مقاله امروز در مورد آن با شما صحبت خواهیم کرد. به طور کلی اگر قصد مهاجرت به آلمان تضمینی را دارید و اطلاعات زیادی در خصوص روش های مهاجرت به آلمان در اختیار ندارید می‌توانید مجموعه مهر آرا سیر کمک بگیرید. شما از طریق برقراری ارتباط با یک مشاور مهاجرت و آلمان می‌توانید راحت ترین راه مهاجرت به آلمان و  تمامی اطلاعات مورد نیاز در این زمینه آگاهی پیدا کنید.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

چگونه می توان به آلمان مهاجرت کرد؟

با وجود تعداد روش های مهاجرت به آلمان لازم است بدانید که شرایط خاصی به منظور مهاجرت به این کشور وجود دارد. مواردی از جمله اثبات ثبات مالی، بیمه درمانی و تسلط به زبان آلمانی جزء این قبیل موارد محسوب می‌شوند.

توجه کنید که در وهله اول به منظور مهاجرت کردن  به آلمان شما به یک دلیل قانع کننده نیاز دارید. به طور کلی روش های زیادی به منظور مهاجرت به آلمان 2021 وجود دارد که در ادامه آن‌ها را تک به تک برای شما دوستان شرح خواهیم داد.

جهت مشاوره در زمینه شرایط مهاجرت به آلمان

همین حالا با ما کارشناسان ما تماس بگیرید

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به آلمان دانشجویی یکی دیگر از انواع شیوه‌های مهاجرت به این کشور است. بسیاری از مردم از این واقعیت که تحصیلات عالی در آلمان رایگان است بی اطلاع هستند.

این امر المان را به یک مقصد آموزشی تبدیل می‌کند که سالانه هزاران دانش آموز را به خود جذب می‌کند. برای اینکه بتوانید برای تحصیل به آلمان مهاجرت کنید، باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.  ویزا آلمان به شما اجازه می‌دهد تا زمان اتمام تحصیل در کشور آلمان بمانید.

پس از اتمام دوران دانشجویی شما می‌توانید مدت زمان محدودی در آلمان بمانید و به دنبال کار بگردید و در صورت موفقیت و با اخذ مجوز کار در آنجا اجازه اقامت طولانی‌تری خواهید داشت. آمارهای قبلی حاکی از آن است که چیزی حدود 54 درصد دانشجویان بین‌المللی که در دانشگاه‌های آلمان تحصیل می‌کنند پس از یافتن شغل مناسب در آنجا مستقر می‌شوند.

مهاجرت به آلمان از طریق کار

اگر شما قصد آغاز یک سرمایه گذاری را دارید، آلمان ممکن است مناسب ترین مکان برای شما باشد. شما همچنین از این طریق می‌توانید برای خود فرصت مهاجرت مهیا کنید. براساس قانون‌های تصویب شده چنین افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند، می‌توانند اقدام به اخذ اقامت این کشور نمایند.

اما توجه کنید که برای مهاجرت به آلمان از طریق کار شما باید دارای برخی از شرایط لازم باشید. یکی از این شرایط این است که مبلغ سرمایه گذاریتان نباید کمتر از 250 هزار یورو باشد. همچنین برای مهاجرت به آلمان از طریق تمکن مالی یا خود اشتغالی باید موارد زیر را اثبات کنید:

  • شما بودجه لازم را برای سرمایه گذاری در اختیار دارید.
  • سرمایه گذاری شما در خدمت اقتصاد آلمان خواهد بود.
  • اثبات اینکه متقاضی برای پروژه شما در آلمان زیاد خواهد بود.

اگر موفق شوید وضعیت خود را به عنوان یک کارآفرین در آلمان اثبات کنید، پس از سه سال اقامت نامحدود دریافت خواهید کرد.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

حداقل سن ازدواج در آلمان 18 سال است، اما افراد بین 16 تا 18 سال نیز می‌توانند با اجازه والدین ازدواج کنند. اگر کسی قبلاً ازدواج کرده باشد و بخواهد دوباره ازدواج کند، به اثبات تکمیل یا انحلال قرارداد ازدواج قبلی مانند گواهی فوت همسر یا طلاق احتیاج دارد.

اگر یک شهروند غیر آلمانی و یک شهروند ایالتی مایل به ازدواج در آلمان باشند، همسر غیر آلمانی می‌تواند با درخواست ویزای توریستی آلمان برای مدت سه تا شش ماه وارد این کشور شود.

همچنین از طریق ازدواج نیز می‌توان تابعیت آلمان را بدست آورد. برای اخذ اقامت آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج، افراد باید ثابت کنند که سطح درآمد مناسبی برای تأمین هزینه‌های خود و همسر خود دارند. مدت زمان اخذ تابعیت یا اقامت از طریق ازدواج ممکن است در کشورهای مختلف اندکی متفاوت باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

یکی دیگر از راه های مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی است. لازم است بدانید که تنها افرادی که در کشور خود بنا بر دلایل خاصی از جمله سیاسی مذهبی نژادی و یا غیره مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، می‌توانند اقدام پناهندگی کنند.

همواره پناهندگی یکی از بدترین راه های مهاجرت کردن  به آلمان و یا سایر کشورهای دنیا بوده است. این شیوه مهاجرتی می‌تواند خطر های زیادی اعمم از روحیف مالی و جسمی برایتان به همراه داشته باشد. هر کسی که با هدف پناهندگی وارد آلمان شود، باید به مقامات مربوطه آلمان مراجعه کند و ثبت نام کند. پس از آن باید به اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان برود.

مهاجرت به آلمان از طریق هنر

در آلمان ویزای اختصاصی جهت مهاجرت هنرمندان تعریف شده است که اگر افراد دارای شرایط لازم باشند می‌توانند از آن بهره‌مند گردند. توجه داشته باشید که مهاجرت به آلمان از طریق هنر تنها مختص هنرمندان حرفه‌ای و دارای تجربه کاری بالا نیست و حتی دانشجویان هنر نیز می‌تواند اقدام به مهاجرت به آلمان نمایند. دانشجویان می‌توانند از طریق تحصیل در آلمان و یا فعالیت در یک شغل اقدام به اخذ اقامت آنجا کنند.

جهت مشاوره در زمینه مهاجرت به آلمان 

همین حالا با ما تماس بگیرید

بررسی معایب و مزایای مهاجرت به آلمان

  • مزایای مهاجرت به آلمان

شغل و حقوق خوب، محیط تمیز، میزان جرم و جنایت کم، اوقات فراغت فراوان و جاذبه های فرهنگی آلمان را برای خارجی‌ها بسیار جذاب کرده است. مزایای مهاجرت کردن به آلمان

آن را به دومین مقصد محبوب جهان تبدیل کرده است. آلمان کشوری است که قرن‌ها در قلب اروپا بوده و فرهنگ بی نظیری دارد. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی می‌توان گفت که هزینه مهاجرت به آلمان در مقایسه با سایر بسیار کمتر است. اگر آرامش و امکانات این کشور را در نطر بگیرید می‌فهمید که قیمت مهاجرت به آلمان بسیار مناسب است.

همچنین شاخص‌های جهانی صلح، آلمان را به یکی از امن ترین کشورهای جهان مبدل نموده است. شما می‌توانید علاوه بر بهره گیری از فرهنگ غنی و زیبایی‌های گردشگری این کشور از مزایای تحصیل رایگان در آلمان نیز برخوردار شوید.

  • معایب مهاجرت به آلمان

آلمان نیز مانند سایر کشورهای جهان دارای یک سری معایب است اما لازم است بدانید که این معایب زیاد بزرگ چشمگیر نیستند.

  • عدم تسلط مردم به زبان انگلیسی
  • سختی یادگیری زبان آلمانی
  • تعطیلی کلی در یکشنبه‌های آخر هر هفته
  • کمبود تنوع در مواد غذایی متناسب با ذائقه ایرانی

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات کاملی در خصوص نحوه مهاجرت به آلمان در اختیار شما علاقه‌مندان قرار دهیم. بهتر است قبل از تصمیم‌گیری در خصوص مهاجرت به این کشور و ابتدا به بررسی شرایط و همچنین قیمت مهاجرت به آلمان بپردازید و سپس دست به انتخاب و یا تصمیم‌گیری بزنید.

مزایای فوق العاده زیاد مهاجرت کردن به آلمان، این کشور را به یکی از محبوب ترین کشورها به منظور اقامت در دنیا مبدل کرده است. ما در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات و تجربیات مهاجرت کردن به  آلمان را در اختیار شما مخاطبان عزیز قرار دهیم.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

سوالات مهاجرت به آلمان

[ultimate-faqs include_category=’%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%a2%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86′]

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.
نیاز به مشاوره دارید؟