وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش فوری

قبل از گرفتن تصمیم نهایی در مورد سفر خود، درباره شرایط گرفتن وقت سفارت و اخذ وقت سفارت کشورهای مختلف با مشاوران ما تماس گرفته و پس از کسب اطلاع کامل از شرایط مورد نیاز هر سفارت، تصمیم بگیرید که چه موقع سفر کنید.
با مهرآرا سیر تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما وقت سفارت اتریش را رزرو کنیم.

نکته مهمی که می بایست مسافران به آن دقت داشته باشند این است که حتما دو الی سه ماه قبل از تاریخ سفر خود برای گرفتن وقت سفارت اقدام نمایند تا برای گرفتن ویزا به مشکل زمانی برخورد نکنند. جهت اخذ ویزای شینگن به ما مراجعه کنید. 

حقایقی درباره ی اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی به شمار می رود و پایتخت آن شهر وین می باشد. کشور اتریش از شمال با کشور آلمان و کشور جمهوری چک و از شرق با کشور اسلوواکی و کشور مجارستان از جنوب با کشور ایتالیا و کشور اسلوونی و از غرب با کشور سوئیس و کشور لیختنشتاین هم ‌مرز می باشد. نام کشور اتریش از دوره شارلمانی باقی‌ مانده است. کشور اتریش تا سالهای بسیاری هویت سیاسی مستقلی نداشت و در دوره هایی بخشی از کشور روم به شمار می رفت. در پایان قرن ۱۳ رودلف هابسبورگ بر اتریش کنونی مسلط شد و خاندان هابسبورگ از آن زمان تا قرن بیستم بر کشور اتریش فرمانروایی میکردند.بعد از فروپاشی امپراتوری کشور روم ، کشور اتریش به وجود امد. در جنگ جهانی اول کشور اتریش به چند بخش مختلف تقسیم شد و در نهایت در جنگ جهانی دوم هیلتر کشور اتریش را به آلمان متصل کرد و جزی از کشور آلمان محسوب می شد و بعد از پایان جنگ جهانی دوم اتریش به اشغال جبهه متفقین در آمد و در نهایت در سال 1955 این شکور به صورت جمهوری فعلی درآمد. با اخذ ویزای کانادا به کشوری ایده آل برای اقامت و پیشرفت و ساختن آینده ای مطمئن برای فرزندانتان اقدام خواهید کرد.

سفارت اتریش کجاست؟

تهران ، نیاوران ، خیابان باهنر ، خیابان مقدسی ، خیابان محمود احمدی زمانی ، کوچه میرولی ، پلاک 8-6

کد پستی سفارت اتریش در تهران: 1979633755

تلفن بخش کنسولی سفارت اتریش : 0046 2275 (21) 98+

یکشنبه ها الی پنجشنبه ها از ساعت 13:30 الی 15 به وقت محلی (تهران)

ساعت مراجعه: یکشنبه ها الی پنجشنبه ها از ساعت 9 الی 12

تکمیل نواقص پرونده: یکشنبه ها الی پنجشنبه ها ساعت 8 الی 10

تحویل نامه (پس از هماهنگی): یکشنبه ها الی پنجشنبه ها ساعت 8 الی 10

تحویل گذرنامه و تأیید مدارک: یکشنبه ها الی پنجشنبه ها ساعت 14 الی 14:30

“درخواست روادید و یا اقامت «فقط» با تعیین وقت قبلی امکانپذیر است”

جهت اخذ وقت سفارت اتریش با شماره ی 66511471 – 66511679 تماس بگیرید.

وقت سفارت اتریش

کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا و معاهده شینگن می باشد. شرایط عزیمت به کشور در هنگام ورود از سوی مقامات کنترل مرزی اتریش کنترل می شود.

اخذ ویزا برای اتباع ایرانی که قصد سفر به اتریش را دارند الزامی می باشد. مدت این ویزا در هر شش ماه سال نباید بیشتر از 90 روز باشد.

انواع وقت سفارت اتریش

1. وقت سفارت تجاری اتریش

 اتریش یکی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا همچنین پیمان شینگن است. این 28 کشور اروپایی که واحد پول آنها یورو است، شرایط اقتصادی خود را از یکدیگر تبعیت می کنند. اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کاردر کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه است. این کشور ها،همچنین در اعطای اجازه اقامت دادن و تابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند. بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت 3 هفته آگهی گردد. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از 28 کشور عضو این اتحادیه، جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان، سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند. بنابراین باید گفت پیدا کردن شغل برای افراد خارج ار اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود با توجه به دشوار بودن این روند و با توجه به قوانین حال حاضر اتحادیه اروپا،بهترین روش پیش روی متقاضیان اخذ اقامت دائم اتریش، اقدام جهت اخذ ویزای تجاری اتریش و راه یاقتن به خاک کشور اتریش و در پی آن اقدام جهت اخذ ویزای تجاری اتریش می باشد. لازم به ذکر است، افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری اتریش یا ویزای فرانسه می شوند، پس از حدودا چهار سال کار در اتریش و پرداخت مالیات به دولت اتریش، می توانند موفق به اخذ اقامت دائم اتریش شوند.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت تجاری اتریش

1. اصل گذرنامه با ٣ ماه اعتبار

2. دعوتنامه

3. پرینت حساب بانکی

4. گواهی تمکن مالی بانک

5. فیش حقوقی

6. گواهی اشتغال به کار

7. گواهی ثبت شرکت/ پروانه کسب

8. کپی بیمه

9. سند ملکی

10. شناسنامه

11. سایر مدارک

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت تجاری اتریش

2. وقت سفارت دانشجویی اتریش

اصلی ترین شرط اعطای ویزای تحصیلی از سوی دولت اتریش اخذ پذیرش برای تحصیل در دانشگاه های اتریش است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش داوطلب باید دانشجوی رشته مورد نظر در کشور خود باشد و یا مدرک تحصیلی او در کشوری که آن را کسب کرده است و هم چنین در اتریش برای پذیرش دانشگاه کافی باشد. به عبارت دیگر دیپلم دبیرستان به تنهایی قابل قبول دانشگاه های اتریش نیست و قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری یا دانشگاه آزاد) در رشته و مقطع مورد نظر، پیش شرط درخواست پذیرش است. دانشجویانی که در دانشگاه های ایران به تحصیل اشتغال دارند و یا داشته اند، باید گواهی صادره از دانشگاه و ریزنمرات مهر و موم شده ی خود ارایه دهند. در این گواهی باید منعکس باشد که فرد متقاضی از ادامه تحصیل منع نشده است. دانشکده های هنرهای عالی، و دانشگاه ها در بعضی از رشته ها (مانند پزشکی، داروسازی، اقتصاد و روانشناسی) امتحان ورودی – شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری – نیز برگزار می کنند. برای دریافت پذیرش باید در این امتحان ورودی شخصا شرکت کرد.
دانشجویان خارجی باید پس از ثبت نام در دانشگاه های اتریش برای آموختن زبان آلمانی و در اکثر موارد در صورت پایین بودن نمرات چهار سال دبیرستان در دروس اصلی و مرتبط با رشته تحصیلی انتخاب شده، برای این دروس، یک دوره یک ساله تا دوساله ی پیش دانشگاهی را بگذرانند.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

مدارک لازم جهت وقت سفارت دانشجویی اتریش

1. درخواست ویزا بايد شخصا ارائه شود. سفارت اتریش در صورت ناقص بودن مدارک از قبول درخواست ویزا امتناع خواهد کرد. بررسی درخواست ویزا بطور معمول 3 تا 4 ماه بطول می انجامد.

2. گذرنامه با مدت اعتبار کافی(حداقل 6 ماه از تاريخ درخواست رواديد)

3. فرم درخواست ويزا که بطور کامل و خوانا پر شده و شخصا امضاء گرديده باشد همراه با عکس

4. فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه برای وقت سفارت اتریش

5. فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه برای وقت سفارت اتریش

6. ترجمه شناسنامه با تاييد وزارت امور خارجه و تاييد سفارت اتريش

7. پرينت گردش مالی سه ماه آخر حساب ريالی متقاضی در ايران

8. تعهد نامه مالی که خود متقاضی در ايران يک حساب ريالی و يا ارزی به نام خود حساب باز کرده است و مبلغی را به حساب خود منتقل کرده و تاييد آن را از بانک می گيرد و به سفارت اتریش ارائه می دهد و يا آنکه متقاضی دعوت کننده ای از اتريش دارد.

9. اصل و فتوکپی از پذيرش و يا تاييد دريافت درخواست پذيرش از يک دانشگاه در اتريش

10. گواهی عدم سوء پيشينه

11. ترجمه گواهی عدم سوء پيشينه با تاييد وزارت امور خارجه و تاييد سفارت اتريش

مدارک لازم جهت وقت سفارت دانشجویی اتریش

3. وقت سفارت توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش به اشخاصی که قصد سفر تفریحی و بازدید و یا دیدار با اعضای خانواده شان را دارند تعلق می گیرد، ویزای توریستی اتریش دارای اعتبار 1 ماهه می باشد که متقاضی باید زودتر از تمام شدن انقضای ویزای خود اتریش را ترک کند.

برای اخذ ویزای اتریش، انجام مصاحبه و گرفتن وقت سفارت اتریش الزامی است.

وقت سفارت اتریش اولین قدم برای اخذ ویزای اتریش و پر کردن فرم شینگن است.

مدارک لازم جهت وقت سفارت دانشجویی اتریش

وقت سفارت اتریش فوری

در صورتی که نیاز به وقت سفارت اتریش , در سریع ترین زمان ممکن را دارید می توانید با مهرآرا سیر تماس بگیرید.

سایر اطلاعات درباره ی دریافت ویزای اتریش

کلیه مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.

سفارت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که در مواقع خاص، علاوه بر مدارک فوق، مدارک دیگری را نیز از متقاضی درخواست نموده و یا متقاضی را برای انجام مصاحبه تکمیلی به سفارت دعوت نماید.

تمامی مدارک خواسته شده باید توسط فرد متقاضی، هنگام ارائه درخواست ویزا تحویل داده شوند.

لازم است فرم درخواست ویزا را به صورت کامل، تکمیل و آن را امضا کنید. چرا که دستور تکمیل بعدی مدارک، منجر به طولانی شدن روند رسیدگی به درخواست شما خواهد شد.

درخواست‌ها باید حداقل ۱۴ روز پیش از تاریخ پیش‌ بینی شده سفر ارائه شود.

سایر اطلاعات درباره ی دریافت ویزای اتریش

اطلاعات کلی درباره ی کشور اتریش

نام رسمی: اتریش

پایتخت : وین

نوع حکومت: جمهوری پارلمانی فدرال

زبان رسمی : آلمانی

شهر های کشور اتریش

وین : پایتخت کشور اتریش

گراتس : قدیمی‌ ترین سکونتگاه انسانی

اینسبروک : این شهر در در کوه‌های آلپ جای دارد

زالتسبورگ : زالتسبورگ شهری دانشگاهی در کشور اتریش

کلاگن‌ فورت : مرکز استان کرنتن است و ششمین شهر بزرگ اتریش است

لینتز : لینتز را رومی‌ها بنیاد نهادند و آن را لنتیا می‌ نامیدند

آیزن ‌اشتات : در دوران امپراتوری هابزبورگ این شهر محل اقامت نجیب‌ زادگان مجار بوده است

شهر های کشور اتریش

پرچم کشور اتریش

پرچم اتریش دارای سه رنگ به صورت افقی می باشد که شامل رنگهای قرمز، سفید و قرمز است پرچم کشور اتریش بعد از پرچم دانمارک دومین پرچم قدیمی دنیا محسوب می شود.

پرچم کشور اتریش

زندگی و هزينه زندگی در اتريش

از كيفيت محيط زيست گرفته تا فرهنگ غنی، كشور اتريش جاذبه های زيادی برای عرضه دارد. تركيبی از امنيت تضمين شده، مراكز و امكانات خريد و گذران اوقات فراغت، استاندارد بالای زندگی و هزينه زندگی مناسب، كشور اتريش از كيفيت بالای زندگی در همه ی زمينه ها برخوردار است.

با دارا بودن فرهنگی غنی، اتريش به يكی از بهترين و نه گران ترين كشورها جهت زندگی تبديل شده است. با توجه به مطالعه ی انجام یافته در زمینه هزینه های زندگی در سرتاسر جهان در سال 2012 توسط موسسه مرکر، هزینه زندگی در وین مقرون به صرفه است، . وین در این بررسی که طی آن هزینه های زندگی از جمله اجاره مسکن، حمل و نقل عمومی، فعالیت های اوقات فراغت و خوراک و پوشاک در 214 کلان شهر در خارج از کشور، مورد ارزیابی قرار داده شدند، رتبه خوب 48 را کسب نمود.

بعلاوه جهت اجاره دفتر يا خريد منزل يا سوئيت های كوچک، كشور اتريش دارای مناسب ترين قيمت ها در اروپای مركزی است.

بازار کار در اتريش

یکی از دلایل بارز موفقیت اقتصاد اتریش، وجود نیروی کار متخصص و با انگیزه است , نیروی کار کشور اتریش در سطح جهان از جایگاه خاصی برخوردار می باشد. کشور اتریش با وجود انتظارات بالا از سطح تخصص افراد ، دارای افراد متخصص زیادی است.

نیرو های متخصص و با انگیزه کاری بالا

نیروهای متخصص اتریش از انگیزه کاری بسیار بالایی برای انجام شغل خود برخوردار می باشند. آنها روند کار خود را بر طبق اهداف کارفرما تنظیم میکنند که نتیجه آن در محصولات عرضه شده با کیفیت بالا از کشور اتریش نمایان است. با وجود اینکه اتریش اخیرا با کمبود نیروهای متخصص مواجه است، میتوان اظهار داشت که وضعیت آن به مراتب بهتر از دیگر کشورهای صنعتی می باشد

جمعیت شاغل اتریش در سال 2012 نزدیک به 3.5 میلیون نفر بود که از این میان 1847000 مرد و 1619000 زن در گروه حقوق بگیران قرار داشتند. 73.3% از کل شاغلین در این بازه زمانی در بخش خدمات، 26% در صنایع و کمتر از یک درصد در امور کشاورزی و جنگلداری فعالیت می کردند.

يكی از دلايل بارز ثبات اقتصادی در اتريش تعداد كثير شاغلين در اين كشور ميباشد. بدين جهت اين كشور نه تنها در ميان كشورهای اتحاديه اروپا، بلكه در سطح جهانی نيز با كمترين ميزان بيكاری جايگاه خاصی برای خود كسب نموده است. با وجود نرخ پایین بیکاری به میزان 4.3% کشور اتریش به منبع عظیمی از نیرو های متخصص دسترسی دارد.

یکی از برجسته ترین نقاط قوت اتریش بعنوان یک پایگاه اقتصادی، در اختیار داشتن نیروی کار متخصص و باانگیزه است. وفاداری بالای کارگران و آشنایی ایشان با هدف های شرکت، عوامل مهمی در استانداردهای بالای تولید و کیفیت هستند. کشور اتریش در مقایسه بین المللی در رده چهارم جهانی قرار گرفته و پس از آن کشورهای دانمارک، سوئیس و ایرلند قرار دارند.

بازار کار در اتريش

زندگی در اتريش

اتريش با دارا بودن خصوصياتی همچون عرضه فرهنگ غنی، مناظر طبيعی بی نظير، اقتصاد پويا و خلاقانه در سطح جهانی بعنوان كشوری فرهنگی، هدف گردشگری و نيز شريک تجاری ارزيابی می شود. برنامه های متنوع اوقات فراغت در فضايی امن و راحت باعث می شود مديران خارجی به سرعت احساس كنند در وطن خود هستند.

کیفیت زندگی در اتريش

کشور اتریش جاذبه های بسیاری برای عرضه دارد، از میراث فرهنگی غنی خود گرفته تا مناظر و مردمش. ترکیب بالاترین میزان امنیت، طیف گسترده امکانات خرید و تفریح ​​با استاندارد بالای زندگی، به اتریش این امکان را داده تا در مقام اول رده بندی اتحادیه اروپا در کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی قرار گیرد.

انتخاب اتريش بعنوان پايگاه اصلی در وهله اول توسط شرايط اقتصادی مساعد پشتيبانی می شود. كارمندان و پرسنل تنها زمانی قادر به ارائه بهترين خدمات هستند كه در محيط زندگی خود از احساس آرامش و رفاه برخوردار باشند. كيفيت زندگی در اتريش ضربه ناپذير است. شرايط اتريش تمامی خواسته ها را برآورده می سازد: طبيعت بكر و مناظر بی نظير، منابع طبيعی، چشم انداز های فرهنگی، چراگاه ها و مراتع سرسبز، چشمه های زلال، كيفيت خوب هوا و بسياری چيزهای ديگر. اين گنج های طبيعت در كنار فرهنگ غنی و متنوع، سطح زندگی بالا و امنيت فوق العاده نيز وجود مشكلات زيست محيطی در كمترين حد ممكن، اتريش را مبدل به كشوری ساخته اند كه هر فردي زندگی در آن را دلپسند و مطبوع می يابد.

کیفیت زندگی در اتريش

وین پایتخت اتریش – مناسب‌ترين شهر جهان برای زندگی

هیچ کجا زندگی بهتر از اینجا نیست , برطبق بررسی موسسه مرکور در سال 2018، وین، پایتخت اتریش – برای نهمین سال متوالی – رتبه اول را در بین شهرهای پرجمعیت جهان به خود اختصاص داده است.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

زندگی و هزينه زندگی در اتريش

از كيفيت محيط زيست گرفته تا فرهنگ غنی، كشور اتريش جاذبه های زيادی برای عرضه دارد. تركيبی از امنيت تضمين شده، مراكز وامكانات خريد و گذراندن اوقات فراغت، استاندارد بالای زندگی و هزينه زندگی مناسب، كشور اتريش از كيفيت بالای زندگی در همه ی زمينه ها برخوردار است.

تحقيق و توسعه در اتريش

اتريش با دارا بودن خصوصياتی همچون موقعيت جغرافيايی در قلب اروپا، سيستم آموزشی، سيستم بهره برداری موثر و به ويژه كيفيت بالای زندگی، نشان دهنده چشم انداز تحقيق و پيشرفتی پويا است.

چشم انداز تحقيق و توسعه در اتريش

تحقیقات در اتریش با روندی سریع رو به رشد است. با نرخ پژوهش بیش از 3% تولید ناخالص داخلی خود، کشور ما در این زمینه بسیار بیشتر از متوسط اتحادیه اروپا سرمایه گذاری می کند. بیش از 60 خوشه صنعتی و برنامه های خلاقانه مالی طراحی شده برای این منظور، تعامل مطلوب مابین اقتصاد و علم را تضمین می نمایند.

سابقه طولانی تحقيقات در اتريش

عموما كشور اتريش تاريخچه ای قديمی به همراه اختراعات مشهور و جهانی دارد. آيا می دانستيد كه دستگاه چرخ خياطی توسط يک اتريشی به نام يوزف مادراشپرگر اختراع شده است؟ يا پروانه كشتی توسط يوزف رسل؟ توليد پورشه توسط فريناند پورشه يا اكتشاف پنی سيلين اسيد پايدار توسط شركت بيوشيمی كوندل در ايالت تيرول فراموش شدنی نيست. اما امروز نيز هنوز چشم انداز تحقيقات در اتريش توانايی های قابل توجهی را به نمايش می گذارد.

سابقه طولانی تحقيقات در اتريش

مشاوره در خصوص وقت سفارت اتریش
اگر نیاز به مشاوره در خصوص گرفتن وقت سفارت اتریش دارید , می توانید با مهرآرا سیر تماس بگیرید.
وقت سفارت اتریش فوری
اگر نیاز به وقت سفارت اتریش در سریع ترین زمان ممکن را دارید با مهرآرا سیر تماس بگیرید تا برای شما وقت سفارت اتریش را رزرو کنیم.
وقت سفارت اتریش
برای اخذ وقت سفارت و بعد از آن گرفتن ویزای اتریش و یا در صورتی که به دنبال اخذ ویزای ایتالیا هستید، تکمیل کردن فرم درخواست و ارائه دادن آن همراه با سایر مدارک به سفارت الزامی می باشد .

اخذ وقت سفارت اتریش در سریع ترین زمان ممکن

✔️ لطفا جهت مشاوره در خصوص وقت سفارت اتریش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

✔️ با مهرآرا سیر تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن برای شما وقت سفارت اتریش را بگیریم.

فهرست
.
نیاز به مشاوره دارید؟