ویزای فرانسه

در صفحه ی ویزای فرانسه میخوانید

???? چگونگی اخذ ویزای فرانسه   

???? ویزای شینگن فرانسه چیست؟   

???? شرایط اخذ ویزای فرانسه   

???? دریافت ویزای فرانسه   

???? انواع ویزای فرانسه   

???? نکات ضروری درباره ی درخواست ویزای فرانسه   

???? مدارک ویزای فرانسه   

???? ریجکتی ویزای فرانسه    

???? نگاهی به تاریخچه فرانسه   

???? پرچم فرانسه   

???? زبان فرانسوی   

???? مساحت کشور فرانسه   

???? اقتصاد فرانسه   

???? صنایع فرانسه   

???? گردشگری فرانسه   

???? آشنایی با برخی جاذبه های گردشگری فرانسه   

???? موزه لوور در فرانسه   

???? خیابان شانزلیزه فرانسه    

???? 10 شهر برتر فرانسه   

???? زندگی در فرانسه   

???? حمل و نقل در فرانسه   

???? مخابرات در فرانسه   

???? پست در فرانسه   

 

چگونگی اخذ ویزای فرانسه

پیش از اقدام برای اخذ ویزای فرانسه باید مدت زمان سفر و نوع ویزا و هدف از سفر خود را مشخص کنید برای اخذ ویزای فرانسه میتوانید از دو طریق سفارت فرانسه و مرکز وی اف اس گلوبال اقدام کنید . که بزرگترین بخش امور مهاجرتی به وی اف اس گلوبال واگذار شده است .

از خدمات وی اف اس گلوبال

وقت سفارت ، ویزای کاری و خانوادگی ، ویزای تحصیلی و ویزای توریستی از خدمات ویزای فرانسه ی وی اف اس گلوبال میباشند.

از خدمات سفارت فرانسه

برخی از خدمات ویزای فرانسه مانند وقت سفارت فرانسه ، ویزای شخصی با همسر تابع فرانسه ، ویزای دیپلماتیک ، ویزای شینگن طولانی مدت ، ویزای خدمات ، چکاپ پزشکی در سفارت فرانسه انجام میشود.

ویزای فرانسه فوری

فرانسه از سال 1997 میلادی به عضویت پیمان شینگن در آمده و از این رو، کلیه گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند ملزم به دریافت ویزای شینگن پیش از سفر هستند.
با مهرآرا سیر تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما ویزای فرانسه را اخذ کنیم.
در سال‌های اخیر کشور فرانسه، همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را به‌صورت ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت به متقاضیان ورود به خاک کشور فرانسه ارائه می‌دهد.

یکی از اصلترین و مهمترین مقدماتی که برای سفر به فرانسه باید تدارک ببینید؛ اخذ وقت سفارت فرانسه و ویزای شینگن فرانسه است. اگر مایلید ویزای شینگن فرانسه را در کوتاه ترین زمان ممکن اخذ کنید با مهرآرا سیر تماس بگیرید.

ویزای شینگن فرانسه چیست؟

ویزای شینگن فرانسه، ویزای ورود به فرانسه و منطقه شینگن است. اگر قبلاً برای دریافت ویزای شینگن اقدام کرده باشید که حتماً می دانید منظور از منطقه شینگن چیست؛ در غیر این صورت لازم است قبل از پرداختن به بحث ویزای شینگن فرانسه، توضیحاتی در مورد منطقه شینگن ارائه دهیم.

همانطور که گفتیم ویزای شینگن فرانسه، راه ورود به فرانسه و منطقه شینگن است که تحت عناوین متفاوتی مانند ویزای ترانزیت فرانسه، ویزای عبوری فرانسه، ویزای توریستی فرانسه و ویزای ملی فرانسه صادر می شود. هریک از انواع ویزای شینگن فرانسه، شرایط خاص خود را دارند و متفاوت از بقیه هستند. ویزای ترانزیت فرانسه، ویزای شینگن نوع A است که به موجب آن می توانید به فرانسه پرواز کنید و از فرودگاه فرانسه مسیر خود را به سمت کشوری خارج از منطقه شینگن تغییر دهید؛ یعنی حق اقامت در فرانسه یا حتی خروج از فرودگاه را نخواهید داشت. اعتبار ویزای ترانزیت فرانسه سه ماه است. ویزای عبوری فرانسه، ویزای شینگن نوع B است که با دریافت آن می توانید به فرانسه پرواز کنید؛ از فرودگاه خارج شوید و از طریق خطوط حمل و نقل زمینی به کشوری خارج از منطقه شینگن بروید؛ یعنی حق اقامت در فرانسه را نخواهید داشت. اعتبار ویزای عبوری فرانسه نیز سه ماه است. ویزای توریستی فرانسه، ویزای شینگن نوع C است که به واسطه آن می توانید به فرانسه سفر کنید و برای یک مدت معین و البته کوتاه در این کشور اقامت داشته باشید. اعتبار ویزای توریستی فرانسه هم مانند ویزاهای ترانزیت و عبوری این کشور سه ماه است. ویزای ملی فرانسه، ویزای شینگن نوع D است که ویزایی بلند مدت می باشد و به موجب آن می توانید مدتی طولانی در فرانسه اقامت داشته باشید, حتی تحصیل و کار کنید.

شرایط اخذ ویزای فرانسه

سعی کنید برای اخذ ویزای شینگن فرانسه با آگاهی کامل اقدام کنید زیرا اخذ ویزای شینگن فرانسه نسبت به سایر کشور های شینگن سخت تر است . تا درخواست ویزای شینگن شما با ریجکتی روبرو نشود . شرایط اخذ ویزای شینگن فرانسه به صورت زیر است :

1.در صورت اقدام برای اخذ ویزای شینگن فرانسه برای اولین بار از طریق سفارت فرانسه اقدام نکنید !!! چون سفارت فرانسه درخواست برای اخذ اولین ویزای شینگن شما را ریجکت میکند .

2.برای اقدام خانوادگی برای اخذ ویزای شینگن همه ی اعضای خانواده باید حداقل یک ویزای شینگن در پاسپورت خود داشته باشند و اگر فقط سرپرست خانواده ویزای شینگن داشته باشد بنابراین فقط سرپرست خانواده ویزای شینگن را اخذ خواهد کرد و سایر اعضای خانواده ریجکت خواهند شد .

3.برای اخذ ویزای مولتی فرانسه باید از تاریخ اخذ آخرین ویزای شینگن شما حداکثر یکسال گذشته باشد.

4.برای اخذ ویزای شینگن فرانسه باید حساب بانکی متقاضی در3 ماه آخر گردش زیادی داشته باشد که منظور از گردش زیاد فقط تعداد تراکنشات است. باید تمکن مالی بین 70 میلیون تا 100 میلیون تومان برای هر نفر باشد . دقت کنید که گردش حساب مهم تر از تمکن مالی در اخذ ویزای فرانسه است .

دریافت ویزای فرانسه

 

انواع ویزای فرانسه

ویزای کاری ( Professional Purpose)

ویزای کاری فرانسه با توجه به موقعیت فرد (مدت زمان اقامت ، کارمند ، شغل فردی ) دارای شرایط متفاوتی است .
برای به انجام رساندن امور تبلیغاتی ، تخصصی ، شروع و یا مشارکت در فعالیتی به عنوان خویش فرما و یا برای مدتی معینی که در قرارداد ذکر شده است به کشور فرانسه برای انجام ماموریت و یا ارائه خدمات توسط کارفرما به کشور فرانسه فرستاده شوید استخدام که میتواند تحت عنوان قرارداد فصلی ، دوره حرفه ای و آموزشی برای سازمان و یا شرکتی باید نسبت به اخذ اینگونه ویزا از طریق کاری اقدام کنید .

ویزای توریستی فرانسه (Tourism/Private stay)

ابتدا باید برای اخذ ویزای توریستی فرانسه 1 تا 3 ماه قبل از تاریخ سفر خود باید اقدام کنید سپس وقت سفارت فرانسه را برای اخذ ویزای توریستی فرانسه تعیین کنید . پس از مراجعه به سفارت شما فقط انگشت نگاری میکنید و مدارک خود را تحویل میدهید و جواب ویزای توریستی فرانسه شما 21 روز کاری بعد به شما اعلام خواهد شد .

ویزای تحصیلی (Studies، training)

ویزای تحصیلی فرانسه مختص افرادی است که میخواهند در طرح های تحصیلی مشارکتی و یا تبادل دانشجو شرکت کنند و یا قصد ادامه ی تحصیل را دارند .
تقریبا تحصیل در همه ی دانشگاه های فرانسه مانند تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان بوده و اگر توانستید ویزای فرانسه ی خود و پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنید میتوانید با پرداخت هزینه ای بین 175 تا 570 یورو در سال در کشور فرانسه تحصیل خود را ادامه دهید .
ویزای طولانی مدت تحصیلی فرانسه توسط سفارت فرانسه صادر میشود و دانشجو میتواند هم به زبان انگلیسی هم فرانسوی به تحصیل در دانشگاه های فرانسه بپردازد و علاوه بر آن دانشجو امکان کار در فرانسه را خواهد داشت.

ویزای ترانزیت یا گذر از فرانسه (Transit)

شما با ویزای ترانزیت فرانسه نمیتوانید به فرانسه و یا شهرهای آن سفر کنید .
ویزای ترانزیت فرانسه یک نوع ویزای کوتاه مدت است که برای اقامت موقت در منطقه بین المللی فرودگاه فرانسه صادر میشود.

ویزای شینگن ملی فرانسه- طولانی مدت (long-stay national visa)

اگر مایل هستید بیش از 90 روز در خاک کشور فرانسه اقامت داشته باشید شما باید وبزای شینگن طولانی مدت فرانسه (مولتی) را اخذ نمایید مدت زمان اعتبار ویزای شینگن مولتی شما بین 3 ماه تا 1 سل برایتان صادر میشود.
برای اخذ ویزای شینگن مولتی فرانسه باید از طریق سازمان prefecture اقدام کنید.

نکاتی ضروری درباره ی درخواست ویزای فرانسه

اگر خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضا باید مجزا فرم ویزای فرانسه را پر کنید. باقی موارد این مدارک هم تا حد امکان برای هر نفر باید به صورت جداگانه تهیه بشود. تمام افراد بالای ۱۲ سال انگشت‌نگاری می‌شوند.از کلیه‌ی مدارک مورد نیاز برای ویزای فرانسه باید یک فتوکپی هم داشته باشید. اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزای سفارت فرانسه می‌ماند.

ویزای توریستی فرانسه مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در فرانسه دارید، این نوع ویزا مناسب نیست و باید برای ویزای تحصیلی فرانسه یا ویزای کار اقدام کنید. اعتبار ویزای توریستی فرانسه بستگی به تصمیم سفارت فرانسه و نوع درخواست شما دارد. پس از صدور ویزای فرانسه، سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما می‌چسباند. این برچسب شامل تمام اطلاعات اصلی ویزای فرانسه مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن سفر کنید، می‌شود.


مدارکی که باید در وقت ملاقات تعیین شده، علاوه بر فرم تکمیل شده درخواست ویزای فرانسه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است

1- شناسنامه ایرانی

2- گذرنامه

3- دو قطعه عکس رنگی

4- از صفحه‌های اول و دوم گذرنامه و همین طور باقی صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، کپی بگیرید.

5- اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی

6- مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی

7- ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

8- بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد فرانسه

9- رزرو هتل در یک یا چند شهر فرانسه برای کل مدت اقامت

10- بیمه مسافرتی

ریجکتی ویزای فرانسه :

از رایج ترین دلایل ریجکت شدن (رد شذن) ویزای فرانسه برای متقاضیان به موارد زیر میتوان اشاره کرد :

1 ) عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در فرانسه
2 ) اینکه نتوانید افسر ویزا را درباره ی هدف سفر خود متقاعد کنید
3 ) باور نداشتن به بازگشت متقاضی از فرانسه یا کشورهای منطقه شینگن
4 ) ارائه دادن مدارک جعلی و غیر واقعی

نگاهی به تاریخچه ی فرانسه

فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و بعد از اوکراین دومین کشور بزرگ قاره اروپا است.فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه کشوری است واقع در اروپای غربی پایتخت این کشور پاریس و زبان رسمی آن فرانسوی است.این کشور با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد.حدود ۶۴ درصد از مردم فرانسه کاتولیک، ۲۸ درصد بدون دین، و ۳ درصد پروتستان هستند , فرانسه کشوری سکولار است.طی ۵۰۰ سال گذشته فرانسه از قدرت‌های بزرگ فرهنگی، اقتصادی، و نظامی در جهان بوده و در اروپا و دیگر بخش‌های جهان نفوذ سیاسی داشته‌است. در خلال سده‌های ۱۷ و ۱۸ میلادی، فرانسه بخش‌هایی از شمال آفریقا و جنوب شرق آسیا را مستعره خود ساخت و در سده نوزدهم و اوایل سده بیستم با گسترش مستعمراتش دومین امپراتوری بزرگ استعماری را در جهان تشکیل داد.

پرچم فرانسه

پرچم فرانسه که به زبان فرانسوی با نام‌های drapeau tricolore، drapeau bleu-blanc-rouge، drapeau français شناخته می‌شود، شامل سه رنگ آبی، سفید و قرمز است که به صورت عمودی کنار هم قرار گرفته است.

زبان فرانسوی

زبان فرانسوی یا فرانسه یکی از زبان‌های رومی است که , ۱۳۶ میلیون نفر در سراسر جهان آن را به عنوان زبان مادری خود می دانند.درحدود ۱۹۰ میلیون نفر، فرانسوی را به عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند، و ۲۰۰ میلیون نفر دیگر هم آن را به عنون یک زبان دوم اکتسابی استفاده می‌کنند. اجتماعات گویش‌ کننده به فرانسوی در ۵۷ کشور و قلمرو حضور دارند.

مساحت كشور فرانسه

مساحت كشور فرانسه , ٥٥٠٠٠٠ كيلومتر مربع و وسيع ترين كشور اروپای باختری است و منطقه دريايی وسيعی را در اختيار دارد ( منطقه اقتصادي كه در ١١ ميليون متر مربع گسترده شده است). سطح فرانسه شبيه به يك شش ضلعی است.بر اساس آخرین تقسیمات کشوری فرانسه به ۲۲ ناحیه تقسیم شده‌است و از ۹۶ شهرستان (یا دپارتمان) تشکیل گردیده که زیر نظر دولت مرکزی اداره شده و تحت نظارت شورای انتخابی محلی فعالیت می‌ نمایند. هر ناحیه به بخش‌ هایی تقسیم شده و هر بخش از شورای شهر و شهردار خاص خود برخوردار می‌ باشد. بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوییس، ایتالیا، اسپانیا، موناکو و آندورا کشورهای هم مرز فرانسه هستند. بریتانیا نیز از طریق کانال مانش با فرانسه مرتبط است.وضعیت جغرافیایی فرانسه یکی از متنوع‌ ترین وضعیت‌ها در اروپا است: دشتها، کوهستانهای قدیمی، سلسله کوههای مرتفع، جلگه‌ها، ساحلهای اقیانوسی و مدیترانه‌ای در این کشور وجود دارند.دشت‌ها دو سوم مساحت کل فرانسه را تشکیل می‌ دهند.فرانسه از آب و هوایی معتدله و چهار فصل برخوردار است که بر حسب نواحی کمی متفاوتند , مناطق کشاورزی و جنگل ۴۸ میلیون هکتار یعنی ۸۲ درصد فرانسه اروپایی را می‌پوشاند. پوشش جنگلی به تنهایی ۲۷ درصد کشور را در بر می‌ گیرد و بعد از سوئد و فنلاند سومین پوشش را در اتحادیه اروپا تشکیل می‌دهد. در حالی که ۱۳۶ نوع درخت در فرانسه شناخته شده‌است که در یک کشور اروپایی امری استثنایی محسوب می‌شود. برای حفظ و ارتقای میراث طبیعی فرانسه، دولت ۶ پارک ملی، ۱۲۸ ذخیره طبیعی، ۴۳۰ منطقه حفاظت شده طبیعی و ۲۹۹ پایگاه حفاظت شده ساحلی ایجاد کرده‌است.به این تعداد باید ۲۹ پارک طبیعی ناحیه‌ای را با وسعت ۷ درصد کشور فرانسه افزود. ۱۱/۲۲ میلیارد یورو برای حفاظت محیط زیست به عبارتی ۳۸۰ یورو به ازای هر نفر هزینه می‌ شود.

اقتصاد فرانسه

فرانسه در مرحله گذار از یک اقتصاد مدرن و مرفه همراه با مالکیت و مداخله عمیق دولت به یک اقتصاد مبتنی بر مکانیزم بازار منتقل می‌شود. دولت سوسیالیست، بسیاری از شرکتهای بزرگ، بانکها و بیمه‌ها را خصوصی اعلام کرده است. اما چندین شرکت عمده از جمله ایرفرانس، فرانس تله‌کوم، رنو و تالس در اختیار دولت است و در برخی از امور بویژه قدرت، حمل و نقل عمومی و صنایع دفاعی دولت حاکمیتی دارد.

صنایع فرانسه

از جمله مهم‌ ترین صنایع کشور فرانسه می‌ توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، مواد خوراکی ، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و نظامی اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌ زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل می‌دهند. در کشور فرانسه بالغ بر ۸۴۰ هزار کیلومتر راه آسفالته و بزرگراه وجود دارد. سالانه بالغ بر ۸۴۰/۲۶ هزار توریست از کشور فرانسه دیدن می ‌کنند.

گردشگری در فرانسه

با ۷۰ میلیون گردشگر در سال ۱۹۹۸، فرانسه اولین کشور توریستی جهان، بالاتر از اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، انگلستان، چین و مکزیک قرار گرفت.در سال ۲۰۰۶، ۷۹٫۱ میلیون نفر توریست به فرانسه سفر کرده‌اند که این تعداد بیشترین در میان کشورهای جهان بوده‌است. درآمد فرانسه از این تعداد توریست برابر ۴۶٫۳ میلیارد دلار بوده‌است.هر ساله ۱۲ میلیون نفر فقط برای بازدید از موزه و کاخ لوور، موزه اورسی و کاخ ورسای به پاریس سفر می‌ کنند در حدود ۳۹۰۰ موزه، ده‌ها میلیون نفر را در سال به خود جذب می‌کند. ۵ /۶ میلیون نفر سالانه از برج ایفل دیدن می‌ کنند.تاریخ دو هزار ساله پاریس در ترکیب ساختمان‌های قدیمی و جدید قابل مشاهده‌است.روز ملی فرانسه چهاردهم جولای است.

آشنايی با برخی جاذبه های گردشگری كشور فرانسه

برج ایفل (به فرانسوی: Tower Eiffel) برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است. برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته‌ شده‌ ترین بناها در جهان است.ساخت برج ایفل در سال ۱۸۸۷ آغاز و در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به پایان رسید. در آغاز برج ایفل برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد ولی پس از ساخت این بنا مورد قبول همگان واقع نشد و ۳۰۰ نفر که در بین آنها می‌توان از امیل زولا، گی دو موپاسان، شارل گارنیه و هم چنین الکساندر دوما نویسنده فرانسوی نام برد، به ساخت آن شدیداً اعتراض نمودند.نام برج ایفل از نام سازنده‌اش گوستاو ایفل گرفته شده است.

 برای مشاوره با کارشناسان مهرآراسیر اینجا کلیک کنید

موزه لوور در فرانسه

موزه لوور (به فرانسوی: Musée du Louvre) در شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده‌است.بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف موزه لوور نگهداری می‌شود. موزه لوور پربازدیدترین موزه جهان است. موزه لوور از سال ۱۷۹۳ میلادی تا امروز به عنوان «موزه عمومی» فعال بوده‌است. تمرکز موزه لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه‌ها در این موزه جای گرفته‌اند که از آن جمله می‌ توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره‌ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد. این موزه محل نگهداری نزدیک به 6000 تابلوی نقاشی اروپایی است . وجود 1478تابلوی نقاشی از استادان بزرگ آن را به یکی از ثروتمند ترین مجموعه های آن زمان اروپا تبدیل کرده است. ساختمان این موزه قبل از انقلاب کبیر فرانسه یکی از کاخ‌های سلطنتی بود، که در آن آثار باارزش هنری نگهداری می‌شد(به عنوان موزه سلطنتی) پس از انقلاب کبیر، در سال ۱۷۸۹ موزه و آثار موجود به مردم فرانسه اهدا شد و در سال ۱۷۹۳ تبدیل به موزه ملی فرانسه شد.

خیابان شانزلیزه

شانزلیزه (به فرانسوی: Champs-Elysées) خیابانی مشهور واقع در شهر پاریس، پایتخت فرانسه است.خیابان شانزلیزه با زیبایی فراوان، کافه‌های معروف و فروشگاه‌های لوکس یکی از معروفترین خیابان‌های جهان است. معنی نام آن «دشت الیزه» است و کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان قرار گرفته است. الیزه در اساطیر یونان به معنی خجسته‌است. فرانسوی‌ها شانزلیزه را «la plus belle avenue du monde» یعنی «زیباترین خیابان جهان» نیز می‌نامند.شانزلیزه تا سال ۱۶۱۶ دشتی بود که در آن بازارهایی قرار داشت. در آن تاریخ ملکه ماری مدیچی تصمیم گرفت محور باغ‌های باغ تویلری را با خیابانی درختکاری‌شده گسترش دهد.

10 شهر برتر فرانسه

1. پاریس (Paris)
بسیاری از مردم جهان دوست دارند از نزدیک پاریس را ببینند، در خیابان های آن قدم بزنند و در کافه هایش قهوه بنوشند. این شهر مملو از زیبایی است. از موزه لوور گرفته است تا برج ایفل، کلیسای نتردام، خیابان شانزه لیزه، ساکره سوآ و … . پاریس را می توان شهر مد و فرهنگ نیز نامید. باید گفت پاریس اصلی ترین جاذبه گردشگری فرانسه است. هتل ها و مسافرخانه های متنوع با قیمت های متفاوت در این شهر وجود دارند. حمل و نقل این شهر نیز عالیست. مترو مهم ترین نقش را در جابه جایی مسافرها در این شهر ایفا می کند.

2. شامونیکس (Chamonix)
این شهر در سال 1924 میلادی، نخستین میزبان بازی های زمستانی المپیک در جهان بوده که در کشور فرانسه برگزار شد , به همین دلیل، نام آن برای همیشه در تاریخ ثبت شده است. از جمله دیدنی های این شهر باید به مونت-بلانک (بلندترین کوه اروپای غربی) و مناطق اسکی در دره شامونیکس اشاره کرد. این شهر برای دوستداران اسکی بسیار جذاب است و حتی افرادی که تازه می خواهند اسکی شروع کنند نیز از امکانات بسیاری در شامونیکس بهره مند هستند.

3. نیس (Nice)
نیس یکی از شهرهای ساحلی زیبای مدیترانه و از مقاصد گردشگری جنوب کشور فرانسه است. این شهر را برای منظره های زیبا، آفتاب زیبا و ساحل شلوغش می شناسند و آن را شهر شنا و آفتاب می دانند. هتل های ماسه ای این ساحل یکی از رویایی ترین مکان های دنیا هستند.

4. کن (Cannes)
جشنواره های مختلف، جشنواره فیلم و جاذبه های گردشگری هویت ویژه ای به کن در فرانسه بخشیده اند. جشنواره فیلم کن برای همه آشناست. این شهر یک شعار مشهور دارد که می گوید: «زندگی جشنواره است». بیشتر مردم برای جشنواره های مختلف کن به آن سفر می کنند. البته نباید سواحل کن را نیز از قلم انداخت. این سواحل را نخستین بار شرکت کوکو شانل عمومی کرد. در این سواحل می توانید انواع غذاهای گران قیمت را در هتل های شنی سفارش دهید.

5. مارسی (Marseilles)
بندر مارسی یکی از پرجمعیت ترین و قدیمی ترین شهرهای فرانسه است. این شهر علاوه بر ساحل، رستوران ها و بناهای زیبا و تاریخی نیز دارد. مارسی نزدیک پاریس و در اقتصاد کشور فرانسه نقش پررنگی ایفا می کند. هتل ها و مسافرخانه های مختلفی با امکانات متفاوت در این شهر وجود دارند.

6. بیاریتز (Biarritz)
بیاریتز در جنوب غربی فرانسه قرار دارد و یکی از سواحل شیک فرانسه است و سالانه مسافران بسیاری از سراسر دنیا به سمت آن سرازیر می شوند. در حال حاضر نیز پایتخت موج سواری اروپا به شمار می رود. این ساحل در تابستان ها پر از مسافر و گردشگر است. البته زرق و برق و جلوه ریوریا را ندارد اما موج سواری روی آب های این شهر برای مردم بسیار جالب است.

7. بوردو (Bordeaux)
این شهر حدود 300 سال مستعمره بریتانیا بود و یکی از شهرهای غیر فرانسوی در کشور فرانسه است. این شهر که سال ها در خواب بود , به طوری که به آن لقب «زیبای خفته» را داده بودند – اکنون به یکی از مقاصد گردشگری جهان تبدیل شده است.

8. اوینیون (Avignon)
دلیل شهرت اوینیون برای گردشگران، خیابان های قدیمی، قلعه های باقی مانده از قرون وسطی و معماری گوتیک کاخ های پاپ ها است که به دولت واتیکان و قرن 14 میلادی تعلق دارند. از دیگر جاذبه های آن باید به جشنواره داوینیون اشاره کرد که فستیوال هنری است و برای نمایش، فیلم، رقص و تئاترهای خیابانی خود سالانه صدها هزار گردشگر را از سراسر جهان به سمت فرانسه می کشاند.

9. لیون (Lyon)
لیون جزو میراث جهانی یونسکو است و پیشینه تاریخی 2 هزار ساله در فرانسه دارد. این قدمت را می توان در خیابان های این شهر به خوبی احساس کرد و دید. بیشترین تاریخ را می توان در منطقه Vieux Lyon این شهر مشاهده کرد که از دوره رنسانس باقی مانده است. همچنین باید به دو آمفی تئاتر لیون اشاره کرد که همچنان نیز محل برگزاری انواع کنسرت ها هستند. اینکه لیون میان گردشگران ارزش بسیاری دارد اصلا عجیب نیست. این شهر مملو از مراکز خرید مدرن، بازارهای سنتی، جشنواره های فیلم و موسیقی و انواع موزه های فیلم، عروسک خیمه شب بازی و مینیاتور است.

10. سنت مالو (Saint-Malo)
سنت مالو در اصل به عنوان قلعه ای برای حافظت از دهانه رودخانه Rance ساخته شد و قرن ها محل زندگی دزدان دریایی بود. اما اکنون همه آنها به جایی دیگر مهاجرت کرده اند و سنت مالو به یکی از پربازدیدترین شهرهای ناحیه بریتانی فرانسه تبدیل شده است. پیاده روی در خیابان های قدیمی و قدم زدن در سواحل وسیع این شهر از جمله جاذبه هایش به شمار می روند. در این شهر جاذبه های دیگری همچون آکواریوم بزرگ، موزه و قلعه نیز وجود دارند.

 برای مشاوره با کارشناسان مهرآراسیر اینجا کلیک کنید

زندگی در فرانسه

سال رسمی در فرانسه اول ژانویه و سال تحصیلی در سپتامبر آغاز می شود.
هفته کاری در فرانسه 35 ساعت است که ساعات کار برحسب نوع حرفه متغیر است. برای ادارات از 9 صبح الی 12 و از 14 لغایت 18 می باشد.
استراحت ناهار یعنی از ساعت 12 الی 2 بعدازظهر در فرانسه بسیار مرسوم بوده و معمولاً واحدهای بسیار معدودی از ظهر تا ساعت 2 باز هستند.
تعطیلات آخر هفته شامل شنبه و یکشنبه می باشد، هر چند دانش آموزان شنبه صبح به مدرسه می روند.
تعطیلات رسمی : در فرانسه 11 روز است، در صورتی که این ایام به عنوان مثال روز پنج شنبه باشد با توجه به تعطیلی شنبه می توان روز جمعه از بین التعطیلین استفاده کرد.

حمل و نقل در فرانسه

عملیات حمل و نقل در بسیاری از شهرستانهای فرانسه توسط اتوبوس و تراموا صورت می گیرد. شهرهای پاریس، مارسی، لیون، لیل و تولوز مترو دارند.
هواپیما به همه شهرهای فرانسه پرواز دارد و می توان بلیطهایی با قیمتهای بسیار مناسب را تهیه نمود.

مخابرات در فرانسه

فرانس تله کوم شرکتی دولتی است و مدیریت تلفن، تلکس،‌فاکس و اینترنت را بر عهده دارد.
بخش تلفن از سال 1998 خصوصی سازی و رقابتی شده است. غیر از فرانس تله کوم موسسات دیگری نیز اشتراکهای تلفنی برقرار می کنند: سژتل (شماره تلفن 7)، تله کوم (شماره تلفن 9). شرایط و قیمتهای اشتراک را با دقت توجه نمایید که در نهایت هزینه ها شما را غافلگیر نکند.
در فرانسه، شماره تلفن 10 رقمی است و دو عدد اول کد منطقه جغرافیایی مربوطه می باشد.
کد برقراری ارتباط تلفنی از فرانسه به خارج از این کشور 00 و پیش شماره کشور مورد نظر می باشد.
برای برقراری تماس از خارج با فرانسه باید پیش شماره 0033 و بعد شماره مورد نظر باحذف 0 اول را گرفت.
در اکثر معابر عمومی فرانسه کابین های تلفن سکه ای (که در حال برچیده شدن هستند) و همچنین کابین های تلفن کارتی وجود دارد. برای تهیه کارت تلفن می توان به پست ، ایستگاههای قطار و متروی پاریس مراجعه نمود. قیمت کارتهای تلفن 50 واحدی حدود هفت یورو می باشد. همچنین برای تماس با بعضی از کشورها می توان از کارتهای پیش خرید استفاده نمود.
اشتراک تلفن خانگی در فرانسه با مراجعه به دفتر فرانس تله کوم منطقه محل سکونت و ارایه درخواست انجام می شود. شما همچنین می توانید از تلفن استیجاری نیز استفاده نمایید. حق اشتراک (آبونمان) تلفن در سراسر فرانسه یکسان و 11 یورو در ماه می باشد.
روش ارتباطی دیگری در فرانسه به نام مینیتل وجود دارد که دستگاهی است اختصاصی در فرانسه و علیرغم ظهور اینترنت که در حال جایگزین شدن آن می باشد، هنوز مورد استفاده بسیاری از مردم می باشد. مینیتل دسترسی شخصی به بانکهای اطلاعاتی ، مراجعه به راهنمای تلفن فرانسه و راهنمای تلفن بعضی کشورها و خدمات متعدد دیگری را نظیر رزروهای مختلف ، اطلاعات کاربردی ، کاتالوگها و خرید از راه دور را ممکن می سازد. درخواست مینیتل همزمان با درخواست تلفن صورت می گیرد. که مدلهای مختلف رایگان و پرداختی را دارا می باشد.
در فرانسه سه موسسه بازار تلفن همراه را در اختیار دارند.

پست در فرانسه

تنها واحد خدمات رسانی پستی دولتی در فرانسه ، اداره ‌پست می باشد و نماد آن تصویر پرنده ای آبی در زمینه ای زرد می باشد. تعرفه های پستی بر مبنای مسیر، وزن و نحوه ارسال مرسولات محاسبه می شوند.
حدود 17000 دفتر پستی در سراسر فرانسه وجود دارد.
سیستم پستی فرانسه یکی از پیشرفته ترین و قدیمی ترین سیستم های پستی دنیا می باشد. اکثر امور اداری فرانسوی ها از طریق آن صورت می گیرد که از اتلاف وقت شهروندان در رفت و آمد شهری به نحو چشمگیری جلوگیری می کند به طوری که هر فرانسوی در هر هفته حداقل ۳ نامه دریافت می کند.

مشاوره ی ویزای فرانسه

 

 

اگر نیاز به مشاوره راجب گرفتن ویزای فرانسه دارید , می توانید با مهرآرا سیر تماس بگیرید.

ویزای فرانسه فوری

 

 

اخذ ویزای فرانسه در سریع ترین زمان ممکن توسط کارشناسان مهرآرا سیر

ویزای فرانسه

 

 

جهت اطلاع از چگونگی اخذ ویزای فرانسه می توانید همواره با مهرآرا سیر تماس بگیرید.
اخذ وقت سفارت
پر کردن فرم سفارت
رزرو هتل و بلیط
وقت سفارت
اخذ ویزا
چیدمان مدارک
صدور بیمه نامه مسافرتی
مشاوره ی رایگان

از جمله خدمات مهرآرا سیر ، دریافت وقت سفارت فرانسه می باشد. مسافرین محترم می توانند برای اخذ وقت سفارت فرانسه در کمترین زمان با مهرآرا سیر تماس بگیرند.
امروزه دیگر گرفتن وقت سفارت نیازی به مراجعه حضوری و قرار گرفتن در صف طولانی را ندارد , شما می توانید برای اخذ وقت سفارت فرانسه از خدمات مهرآرا سیر استفاده کرده تا ما برای شما در کوتاه ترین زمان ممکن وقت سفارت فرانسه را رزرو کنیم.
خدمات اخذ ویزای شینگن و کانادا با   visaseven

ویزای فرانسه

متقاضیان ویزای فرانسه در جریان باشند که جهت اخذ ویزای فرانسه با داشتن ویزای شینگن می توانند اقدام به سفر نمایند ؛ بنابر قوانین وضع شده مسافران جهت مسافرت به کشورهای عضو اتحادیه شینگن می توانند با اخذ ویزای شینگن اقدام به مسافرت نمایند، جهت اخذ ویزای شینگن فرانسه در جریان باشید که می بایست در گام نخست نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه جهت مصاحبه اقدامات لازم رو انجام بدید.

فهرست
.