ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن ایتالیا – با مهرآرا سیر

از محبوب ترین ویزاهای شینگن ، ویزای شینگن ایتالیا است. برای اخذ ویزای ایتالیا گردش حساب و تمکن مالی لازم است. در صورت آماده بودن و کامل بودن مدارک ، می‌توانید حتی ۱ ساعت بعد در سفارت حضور داشته باشید و جواب ویزای خود را ۱۴ روز کاری بعد دریافت کنید.

شینگن چیست ؟

منطقه ای که کشورهای عضو پیمان شینگن را در بر میگیرند در سال 1985 در کشور لوکزامبورگ طی قراردادی بین المللی بوجود آمد. در وبسایت رسمی شینگن از این منطقه به عنوان بزرگترین منطقه ی شینگن یاد شده است . 4 کشور عضو تجارت انجمن آزاد اروپا و 22 کشور عضو اتحادیه ی اروپا در محدوده ای به مساحت 4،300،000 کیلومتر مربع و با جمعیت 420 میلیون نفری عمل میکند.
قرارداد شینگن نام خود را از دهکده ای به نام لوکزامبورگ که در مرز این کشور با آلمان و فرانسه قرار گرفته است.
محدوده ی شینگن تنها از اروپا سالانه 1.25 میلیارد بازدید کننده دارد.

ویزای شینگن چیست ؟

ویزای شینگن یکی از معروف ترین ویزاهای اروپایی به افراد واجد شرایط اجازه می دهد تا آزادانه در 26 کشور شینگن تا 90 روز برای تفریح و گردش اقامت داشته باشند ویزای شینگن اجازه ی ورود به کشورهای حوزه ی شینگن را میدهد و هیچ گونه کنترل مرزی در کشور های عضو منطقه ی شینگن وجود ندارد. سالانه میلیون ها نفر با استفاده از ویزای شینگن برای سفر به منطقه ی شینگن استفاده میکنند

مشخصات ویزای شینگن
لزومات ویزای شینگن

مقدار تمکن مالی

تمکن مالی – گردش حساب – دعوت‌نامه (الزامی نیست)

مقدار تمکن مالی

حدودا بین ۸۰.۰۰۰.۰۰۰ تا ۱۶۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان (بسته به کشور مقصد)

گردش حساب لازمگردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضی
هزینه اخذ ویزا، در صورتی که بخواهید خودتان اقدام کنیدویزای توریستی: ۸۵ یورو
(البته در کشورهایی که از طریق کارگزاری اقدام می‌شود، این مبلغ متفاوت است)
هزینه گرفتن وقت سفارت توسط مهرآراسیراز ۲۰۰،۰۰۰ تومان تا ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان
چگونگی اخذ ویزاتمامی کشورها به صورت حضوری
ورود با این ویزا به کشورهایکشورهای عضو پیمان شینگن
نحوه اخذ وقت سفارتکلیه کشورها به صورت آنلاین
مدت تعیین وقت سفارت(از ۱ تا ۹۰ روز) با توجه به کشور مقصد
مدت اعتبار ویزابا در نظر گرفتن هدف سفر (از ۷ تا ۱۵ روز متغیر)
مصاحبه اخذ ویزاندارد
مدارک مورد نیاز وقت سفارتعکس پاسپورت + اطلاعات کامل و شخصی متقاضی
(برای کلیه کشورها نیازی نیست)
وقت سفارت فوریدارد
ویزای فوریندارد
تائیدیه مدارکمهر دارالترجمه
(برای یونان و چک، مهر دادگستری و امورخارجه نیز لازم می‌باشد)
زبان برای ترجمه مدارککلیه کشورها انگلیسی (اتریش آلمانی، آلمان اصل مدارک)
مدت زمان پاسخ دهی به درخواست اخذ ویزابین ۱۵ تا ۴۰ روز کاری
از اصلی ترین علل ریجکت شدنتمکن مالی – عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان – ارائه مدارک دروغین
وجود امکان اعتراض در صورت ریجکت شدندارد
بهترین حالت اقدام کردن (از نظر تعداد نفرات)خانوادگی
محل انگشت نگاریسفارت‌خانه‌ها و دفاتر کارگزاری ویزا VFS , BLS , CKGS
روزهای کاری سفارت‌خانه‌هایکشنبه تا پنجشبه

 

نمونه ویزای شینگن

نمونه ویزای شینگن

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

 

در صفحه ی ویزای شینگن میخوانید

 انواع مختلف ویزای شینگن

 کشورهای عضو ناحیه شینگن

 شرایط اخذ ویزای شینگن

 مراحل دریافت ویزای شینگن

 هزینه ویزای شینگن

 مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

 مزیت های ویزای شینگن

 نمونه ویزای شینگن

 ریجکتی ویزای شینگن

 از دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای شینگن

 رفع ریجکتی ویزای شینگن

 اعتبار ویزای شینگن

 پیگیری ویزای شینگن

 سوالات مصاحبه ویزای شینگن

 درخواست پناهندگی ویزای شینگن

 سوالات رایج دریافت ویزای شینگن

 نکات ویزای شینگن

 کشورهایی که ویزای شینگن را راحت تر صادر میکنند

 ویزای شینگن کدام کشور را میخواهید ؟

انواع مختلف ویزای شینگن

مجوز ورود به کشورهای عضو اتحادیه شینگن با ویزای usv یا ویزای توریستی شینگن به مدت 90 روز در هر 6 ماه بدست می آید که از زمان اولین ورود به محدوده شینگن تاریخ اعتبار این ویزا محاسبه میشود. چهار نوع ویزای شینگن صادر می‌شود.

ویزای شینگن نوع A:

ویزای شینگن نوع A ویزای ترانزیت است؛ یعنی مسافر نمی‌تواند از فرودگاه خارج شود، فقط می‌تواند در یکی از فرودگاه‌های شینگن پرواز خود را عوض کند و به کشوری در خارج از شینگن برود. درصورتی که برای سفر به یک کشور، احتیاج به عبور از یک کشور عضو شینگن را داشته باشید، باید برای گرفتن ویزای شینگن نوع A اقدام کنید.

ویزای شینگن نوع B:

ویزای شینگن نوع B ویزای عبور است؛ یعنی مسافر می‌تواند از فرودگاه خارج شود و از شینگن به عنوان منطقه عبوری تا 5 روز استفاده کند تا از طریق زمینی خود را به کشوری در خارج از محدوده شینگن برساند.

ویزای شینگن نوع C:

اکثر ویزای مورد درخواست ایرانیان ویزای شینگن نوع C است. در هر 6 ماه به مدت 90 روز میتوانید اقامت داشته باشید که بصورت یکبار دوبار و یا چند بار ورود صادر میشود.

ویزای شینگن نوع D:

ویزای شینگن نوع D هم ویزای بلندمدت است که معمولا تاجران و بازرگانان از آن استفاده می‌کنند تا بتوانند در طول سال چندین بار به شینگن وارد و از آن خارج شوند.

ویزای سینگل شینگن:

ویزای سینگل شینگن یا (single-entry) برای یکبار وارد شدن به یکی از کشورهای حوزه شینگن اعتبار دارد . و با خروج از کشوری که با ویزای سینگل وارد آن شده اید بدون در نظر گرفتن به اتمام رسیدن مدت زمان اعتبار ویزای سینگل ویزای مسافر منقضی خواهد شد بر روی برچسب ویزا نوشته ی (Number of Entries 1) نمایش دهنده ی ویزای سینگل است

ویزا با قابلیت دوبار ورود:

ویزای دوبار ورود شرایطی مشابه ویزای یکبار ورود را دارد ، تنها تفاوت این است که مسافر تا دوبار اجازه ی ورود به کشور مقصد را دارد . ویزای دوبار ورود تا تاریخ معینی قابل استفاده است .

ویزا با قابلیت چند بار ورود:

ویزای چند بار ورود : به ازای هر 6 ماه سال اعتبار آن 90 روز است که محدودیت زمانی آن حساب میشود . به محض ورود مسافر به هر یک از کشورهای ناحیه شینگن این 90 روز محاسبه میشود .

کشورهای عضو ناحیه شینگن

ویزا با قابلیت چند بار ورود

شرایط اخذ ویزای شینگن

در مجموع کشورهایی که برای ورود به مرز کشورهای خود ویزا تعیین میکنند به دنبال جذب کردن مسافرانی هستند که به راحتی بتوانند هزینه های اقامت و استفاده از امکانات آن کشور را به راحتی تامین کنند . اتحادیه اروپا هم برای گرفتن ویزای شینگن شرایطی تعیین کرده است. در صورتی که متقاضی این شرایط را نداشته باشد، درخواست ویزای شینگن ایشان ریجکت می‌شود.

شرایط گرفتن ویزای شینگن بدین صورت است: گردش حساب بالا و مناسب گردش حساب متقاضی ویزای شینگن، بیشتر از هرچیزی برای افسران ویزای شینگن اهمیت دارد. برای درخواست ویزای شنگن، شما باید گردش حساب ۶ ماه آخر حساب بانکی خود را ارائه کنید. گردش حساب به مبالغ ورودی به حساب و خروجی از حساب گفته می‌شود و افسران ویزا شنگن، میانگین مبالغ ورودی و خروجی شما را در ۶ ماه اخیر محاسبه می‌کنند و براساس آن برای اعطا و یا عدم اعطا ویزا تصمیم گیری می‌کنند.

مشخص کردن هدف سفر به منطقه شینگن: برای راحت تر اعطا شدن ویزای شینگن هدف سفرتان را مشخص کنید. اگر با هدف توریستی می‌خواهید به منظقه شینگن سفر کنید، می‌توانید یک برنامه سفری شامل جزئیات بازدید از کشور مورد نظر به مدارک خود اضافه کنید. تمکن مالی مناسب: تمکن مالی متقاضی ویزا شینگن، به افسران ویزای این کشور ثابت می‌کند که ایشان در پرداخت هزینه های اقامت و خرج های روزانه در این کشور، با مشکلی مواجه نخواهد شد و در پرداخت این هزینه ها، از شخص دیگری کمک نمی‌گیرد.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

مراحل دریافت ویزای شینگن

مرحله اول :

باید بدانید به چه نوع ویزایی نیاز دارید. بسته به هدف شما از سفر به منطقه شینگن ویزاهای متفاوتی ارائه می‌شود. برای مثال: ویزای توریستی شینگن، ویزای تجاری یا ویزای کاری شینگن، ویزای فعالیت‌های ورزشی یا فرهنگی، ویزای رسمی، ویزای علمی، ویزای تحصیلی شینگن و ویزای ملاقات با خانواده یا دوستان. پس برای سرعت بخشیدن به روند کارتان اول از همه هدف از سفر و نوع ویزایی که می‌خواهید برای اخذ آن اقدام کنید را مشخص کنید.

مرحله دوم :

بعد از مشخص کردن کشور مقصد در دریافت ویزای شینگن باید از طریق کنسولگری یا سفارت کشور مقصد و یا مرکز ویزای وابسته به سفارت کشور مقصد برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید.اگر قصد سفر به بیش از دو کشور عضو پیمان شینگن را دارید باید درخواست خود را به سفارت کشوری که بیشتر روزهای سفرتان را در آنجا سپری میکنید ، ارایه دهید. و اگر تنها قصد سفر به یک کشور عضو شینگن را دارید باید از طریق سفارت یا مرکز ویزای آن کشور برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید . در صورتی که مدت اقامت شما در هر کشور برابر یا مشخص نیست . می‌توانید درخواست اخذ ویزای شینگن را به سفارت یا مرکز ویزای کشوری ارائه بدهید که مقصد اول‌تان است یعنی اولین کشور عضو شینگن که شما وارد آن خواهید شد.

مرحله سوم :

با توجه به زمان بر بودن فرایند اخذ ویزای شینگن از سفارت و یا کنسول گری ها باید برای اخذ ویزای شینگن در فرصت مناسبی اقدام کنید.طبیعتا هر چه زودتر برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید بهتر است . سه ماه قبل از شروع سفر بهترین و زودترین زمان برای ارایه درخواست ویزای شینگن است. 15 روز قبل از شروع سفر نیز دیرترین زمان برای درخواست ویزای شینگن است . توصیه میکنیم حداقل 3 هفته قبل از سفرتان برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید.

مرحله چهارم :

از سفارت کشوری که میخواهید به آن سفر کنید وقت سفارت برای اخذ ویزای شینگن را بگیرید. برخی سفارت ها شما را آنلاین و برخی دیگر شما را حضوری پذیرش میکنند.

مرحله پنجم :

بعد از طی کردن مراحل گفته شده باید آخرین فرم ارایه شده توسط سفارت را جهت درخواست ویزای شینگن تکمیل کنید. توجه داشته باشید که باید تمامی قسمت های فرم ویزای شینگن را با صداقت کامل پر کنید.

مرحله ششم :

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن عبارت اند از : اثبات محل اقامت ، اپلیکیشن (فرم) درخواست ویزا ، دو عدد عکس رنگی ، رزرو بلیط رفت و برگشت ، اثبات وجود ثبات مالی در طول مسافرت ، مدارک شناسایی ، پاسپورت معتبر ، بیمه سفر . سایر مدارک اضافی که هر یک از سفارت ها از متقاضیان میخواهند را باید از سفارت کشور مقصد بپرسید و ارایه دهید

مرحله هفتم :

وقت مصاحبه برای شما بعد از اخذ وقت سفارت کشور مقصد مشخص میشود . باید به سفارت مد نظرتان در تاریخ معین شده مراجعه کنید . باید مدارک لازم برای ویزای شینگن را به همراه داشته و به افسر کنسولی که با شما مصاحبه میکند تحویل دهید . از شما سوالاتی در خصوص هدفتان از سفر، محل اقامت شما در طول سفر و سایر جزییات پرسیده خواهد شد . و باید در نهایت صداقت ، پاسخ هایی که با پاسخ های فرمتان مطابقت دارد را ارایه دهید .

مرحله هشتم:

هنگام درخواست ویزای شینگن شما باشد هزینه ی اخذ ویزای شینگن را که تصویب شده است را باید با توجه به سن و وضعیت فرد متقاضی تفاوت دارد.

مرحله اخر:

سفارت معمولا 15 روز درخواست ویزای شینگن شما را بررسی میکند ، و با توجه به شرایط هر فرد این زمان متغیر است . که نهایتا بین 15 تا 30 روز نتیجه درخواست ویزای شینگن شما اعلام خواهد شد و باید منتظر پاسخ درخواست درخواست اخذ ویزای شینگن خود بمانید .

 برای مشاوره با کارشناسان مهرآراسیر اینجا کلیک کنید

هزینه ویزای شینگنهزینه ویزای شینگن

هزینه ویزای شینگن بسته به سن متقاضی نوع درخواست و دیگر موارد متغیر است . هزینه ویزای بلند مدت در صورت ترانزیت برای برزگسالان 90 یورو و در صورت کوتاه مدت 60 یورو میباشد که این هزینه برای کودکان 35 یورو میباشد.
دانشمندان و محققان و اعضای خانواده ی کسانی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند و دیپلمات هایی که پاسپورت رسمی دارند مبلغ 35 یورو برایشان در نظر گرفته شده است
هزینه دریافت ویزا غیر قابل بازستانی است و باید این هزینه را نقدی و بصورت 5 یورویی ، 10 یورویی و 20 یورویی پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگنمدارک مورد نیاز ویزای شینگن

صرف نظر از قوانین سفارت کشوری بطور کلی باید مدارک زیر را آماده داشته باشید :

اصل گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی:   

گذرنامه شما حداقل تا 6 ماه پس از تاریخ خروج از کشورهای شینگن باید معتبر باشد و شما باید به سفارت گذرنامه های قبلی به علاوه ی ویزای الصاق در آن را تحویل دهید.

مدارک شغلی:   

مانند فیش حقوقی ، جواز کسب ، گواهی اشتغال به کار …

بیمه مسافرتی که نمایندهای معتبر در کشور مقصد داشته باشد:   

حداقل پوشش بیمه مسافرتی باید کل مدت زمان اقامت در منطقه شینگن را باید پوشش دهد و حداقل باید 30 هزار یورو باشد .

برگه تایید رزرو هتل (برای افرادی که دعوت نامه ندارند):   

میتوانید از خدمات مهرآراسیر برای رزرو واچر هتل استفاده کنید.

فرم پر شده درخواست ویزای شینگن:   

برای رزرو واچر هتل میتوانید از خدمات مهرآراسیر بهره مند شوید.

دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵:    

چهره شخص کاملا در آن مشخص باشد و همچنین عکس ها باید دارای پس زمینه سفید باشند و بین چهره شخص و عکس ایشان، نباید تفاوت فاحشی دیده شود.

مدارک مربوط به تمکن مالی از قبیل گردش حساب و اسناد ملک:    

تمکن مالی باید به یورو بیان شود و گردش حساب باید برای 3 ماهه اخیر باشد.

بلیط رفت و برگشت هواپیما:    

میتوانید از خدمات مهرآراسیر برای رزرو بلیط هواپیما استفاده کنید.

مزیت های ویزای شینگن

با یکبار طی کردن مراحل دریافت ویزا از یک کشور عضو اتحادیه میتوانید به 26 کشور شینگن سفر کنید و به مدت 90 روز از جاذبه های این کشورها لذت ببرید
ویزای شینگن به پژوهشگران و دانشجویان اجازه میدهد تا به مدت 1 سال در این کشورها به یادگیری و پژوهش بپردازند .
برای عبور از کشور های محدوده شینگن باید ویزای ترانزیتی داشته باشید که دیگر نیازی به درخواست جداگانه ویزای شینگن برای عبور از کشورهای شینگن نیست.ویزای شینگن برای وضعیت های بحرانی مانند وضعیت‌های اضطراری پزشکی نیز صادر می‌شود.

ریجکتی ویزای شینگنریجکتی ویزای شینگن

اگر درخواست ‌تان ریجکت شده باشد، همراه پاسپورت نامه‌ای دریافت می‌کنید که دلیل رد شدن درخواست را توضیح می‌دهد.دلایل زیر از دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن می باشد

 • افسر ویزای شینگن قانع به برگشت مسافر به کشور خود نشده است.
 • سوء سابقه در مواردی مانند مواد مخدر، تروریسم و … .
 • ارائه مدارک جعلی به سفارت
 • گذرنامه نامعتبر یا آسیب‌دیده
 • عدم توانایی پرداخت هزینه‌های اقامت در منطقه شینگن

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

 • نداشتن بیمه ‌نامه مسافرتی معتبر

 مسافرانی که قصد سفر به یکی از کشورهای شینگن را دارند حتما باید بیمه مسافرتی خود را ارائه دهند .
ویزای شینگن شما بدون بیمه مسافرتی معتبر صادر نخواهد شد .
بیمه مسافرتی شما باید زمان اقامت شما در کشورهای شینگن را پوشش دهد
بیمه مسافرتی شما باید حتما کشور مقصد شما را پوشش دهد
بیمه مسافرتی شما باید سیاست معتبری در سراسر مناطق شینگن را داشته باشد

 

 • گذرنامه نامعتبر

 گذرنامه شما باید شرایط و الزامات زیر را باید داشته باشد :
گذرنامه شما باید حداقل 3 ماه پس از تاریخ انقضای ویزا که درخواست میکنید معتبر باشد.
حداقل دو صفحه از گذرنامه شما باید خالی باشد.

 

 • برگشت نامعلوم

 برگشت نامعلوم میتواند یکی از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای شینگن باشد ، برای اثبات قصد بازگشت به کشور خود باید مدارکی را ارائه دهید .

 

 • ناتوانی در اثبات توانایی امرار و معاش در سفر و تامین هزینه های سفر

 ناتوانی در اثبات توانایی امرار و معاش کافی در طول مدت اقامت در منطقه شینگن یکی از دلایلی است که سفارت یا کنسولگری کشورهای حوزه شینگن حاضر به ارائه ویزا نیستند یعنی شما باید بتوانید افسر ویزا را از توانایی در تامین هزینه های سفر خود مطمئن کنید که چنین مواردی شامل :
ارائه ندادن بیانیه ای از حساب جاری خود (ارائه اظهارات کارت اعتباری)
ارائه ندادن چک مسافرتی معتبر
ارائه ندادن صورتهای مالی بیشتر از یک) ماه از تاریخ صدور آن
نداشتن بودجه کافی در صورتهای مالی ارائه شده

از دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای شینگن

از مهم ترین و اصلی ترین دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن در بین ایرانیان نداشتن دلایل محکم در بازگشت از کشور مورد نظر میباشد .
اگر مراجعه کننده مدارک کافی برای ارائه اهداف و برنامه سفر نداشته باشد درخواست ویزای شینگن ایشان به احتمال زیاد ریجکت (رد) خواهد شد .
ورود به فرودگاه های غیر مجاز و وجود مهر این فرودگاه در پاسپورت فرد باعث ریجکتی ویزای شینگن از طرف تمام سفارتخانه های اتحادیه اروپا خواهد شد. از دیگر عوامل ریجکت شدن ویزای شینگن میتوان به نبودن سفرهای قبلی در پاسپورت فرد مراجعه کننده اشاره کرد .
اگر پاسپورت مراجعه کننده هیچ مهر ویزایی نداشته باشد و یا تعداد سفرهایش کم باشد مراجعه کننده شرایط اخذ ویزای شینگن را نخواهد داشت .

رفع ریجکتی ویزای شینگن

بهترین کار این است که با مدارک کامل و معتبر بعد از 6 ماه دوباره اقدام کنید برای اقدام به اخذ ویزای شینگن برای بار دوم نامه با محتوای تاریخ ریجکتی ویزای قبلی و هدف سفر خود به منطقه شینگن و اثبات تصمیم اشتباه سفارت مبتنی بر ریجکتی خود را بنویسید
معمولا اگر دلیل رد درخواست مواردی مانند سوء سابقه نباشد، امکان قبول درخواست‌های بعدی وجود دارد. بهتر است برای انجام این کار از مهرآراسیر کمک بگیرید. داشتن سابقه دو مورد ریجکت، یک ویژگی منفی محسوب می‌شود که درخواست‌های آینده را دچار مشکل می‌کند .
ریجکت شدن ویزا مشکلاتی را برای متقاضی در پی دارد برای مثال شما با مراجعه به سفارتهای دیگر جهت اخذ ویزا منتهی به ریجکت شدن مجدد ویزای شینگن میشود پس ما به شما توصیه میکنیم که از کارشناسان باتجربه مهرآراسیر در این زمینه مشاوره بگیرید تا ویزای شما دوباره ریجکت نشود .

اعتبار ویزای شینگن

ویزای شینگن از ویزاهای کوتاه مدت بشمار میرود

با داشتن ویزای نوع A تنها می توانید، مدت کوتاهی در فرودگاه محدوده شینگن حضور داشته باشید
ویزای نوع B پنج روز اعتبار دارد.
و نوع C یا توریستی آن به مدت ۹۰ روز در هر شش ماه سال اعتبار دارد.

 

پیگیری ویزای شینگن

مدتی طول میکشود تا پس از ارائه مدارک به سفارت بررسی شوند. شما با استفاده از شماره گذرنامه و کد رهگیری میتوانید از وضعیت پرونده ی خود مطلع شوید. .

سوالات مصاحبه ویزای شینگن

سوالات مصاحبه ویزای شینگن

پس از تعیین وقت سفارت، شما باید به سفارت مورد نظر برای مصاحبه با افسر ویزای شینگن مراجعه کنید. در این مصاحبه سوالات متعددی از شما پرسیده می شود که شما باید با اعتماد بنفس کامل، پاسخ دهید. موارد زیر بعضی از مسائلی هستند که در زمان مصاحبه مطرح می‌شوند:

 • چه اطمینانی هست که به کشور خود بازمی گردید؟
 • اگر برای دوره‌های تحصیلی یا پژوهشی سفر می‌کنید، چطور با کالج مورد نظر آشنا شده‌اید؟
 • آیا فرزند دارید؟ چند ساله هستند و چه کار می‌کنند؟
 • با چه کسی سفر می‌کنید؟
 • وضعیت تاهل شما چگونه است و شغل همسرتان چیست؟
 • چرا به ویزای سه ماه نیاز دارید؟ آیا می‌توانید سفر خود را کوتاه‌تر کنید؟
 • چرا می خواهید به کشور ما سفر کنید؟
 • آیا دوست، فامیل یا آشنایی در محدوده شینگن دارید؟
 • آیا توانایی پرداخت هزینه ها در مدت زمانی که در کشور ما هستید را دارید؟

درخواست پناهندگی با ویزای شینگن

در تعریف صلیب سرخ به کسی که شرایط زندگی در کشور مادری خود را نداشته باشد پناهنده میگویند. پناهندگی با ویزای شینگن، بدین صورت است که شما پس از اخذ این ویزای شینگن به کشور مورد نظر وارد می‌شوید و به دولت آن کشور درخواست پناهندگی خود را با دلایل پناهنده شدن تان ارائه می‌کنید.حدود 78 درصد افرادی که به منطقه ی شینگن سفر میکنند مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر دارند.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

سوالات رایج درخواست ویزای شینگنسوالات رایج درخواست ویزای شینگن

سن متقاضی ویزای شینگن، در اخذ ویزای شنگن تاثیر دارد؟

افرادی که سن بیشتری دارند شانس بیشتری در اخذ ویزای شینگن نسبت به افرادی که سنشان کمتر است دارند.

کدام کشور بهتر از سایر کشورها ویزای شینگن صادر میکنند؟

فقط 3 کشور ایتالیا ، سوئیس ، فرانسه بهتر از سایر کشورهای منطقه ی شینگن با در نظر گرفتن شرایط سیاسی و اقتصادی به متقاضیان ایرانی ویزا میدهند.

برای خروج بدون برگشت چکار باید بکنیم؟

هدف از اقامت خود را باید توضیح دهید که آیا با هدف تحصیل ، کار و سرمایه گذاری ، که روش های قانونی اقامت است میخواهید اقامت داشته باشید که پس از مشخص شدن هدف از اقامت شما باید مدارک کامل خود را به سفارت ارائه دهید.. اگر هم با نیت پناهندگی می‌خواهید اقامت داشته باشید، باید بگم که به دلیل ازدیاد پناهنده های ایرانی در کشور های منطقه شینگن، این کشور ها برای اعطای ویزای شینگن به شدت سختگیری می‌کنند و اگر شما ویزای شینگن هم بگیرید، با درخواست پناهندگی شما موافقت نمی‌شود..

نکات ویزای شینگن

تمام مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن باید توسط دارالترجمه به انگلیسی ترجمه شود

داشتن ویزای شینگن همیشه لزوما به معنای ورود بدون مشکل به کشورهای شینگن نیست. برای مثال اگر ویزای خود را از کشور فرانسه دریافت کرده باشید، ماموران مرز ایتالیا می‌توانند از ورود شما به خاک ایتالیا جلوگیری کنند.

همیشه آماده پاسخ دادن به سوالاتی در مورد انگیزه سفر، مدت اقامت … ماموران مرزی باشید.

توجه داشته باشید که ویزای شینگن یک ویزای توریستی و کاری است و نمی‌توان از آن برای اقامت های طولانی مدت استفاده کرد. همچنین لازم است قبل از اقدام به ارسال مدارک، با قوانین سفارتی که از طریق آن اقدام می کنید، آشنایی کامل داشته باشید.

برای افزایش شانس اخذ ویزای شینگن، بهتر است در قالب تورهای گروهی اقدام کنید. شانس ویزای شینگن در تور گروهی اروپا حدودا ۲۰% بیشتر از اقدام به صورت انفرادی می‌باشد.

کشورهایی که ویزای شینگن را راحت تر صادر میکنند

کشور های سوئیس , فرانسه , ایتالیا نسبت به کشور های دیگر راحت تر ویزای شینگن را صادر میکنند

 

ویزای شینگن کدام کشور را میخواهید ؟


دسترسی سریع به دیگر خدمات ما:

ویزای فرانسه

اخذ ویزای فرانسه در سریع ترین زمان ممکن


ویزای سوئیس

فرصت استثنایی جهت اخذ ویزای شینگن سوئیس


ویزای ایتالیا

فرصت استثنایی جهت اخذ ویزای شینگن ایتالیا


ویزای اتریش

ویزای شینگن اتریش فوری


ویزای کانادا

راحتی اخذ ویزای شینگن کانادا را با ما تجربه کنید

ویزای شینگن – اسپانیا

ویزای توریستی (شینگن) , برای اقامت کوتاه‌ مدت به منظور تفریح یا بازدید مناسب می باشد.

ویزای شینگن – اتریش

اگر قصد سفر به اتریش را دارید با اخذ ویزای شینگن به 26 کشور دنیا از جمله اتریش سفر کنید.

ویزای شینگن – فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که با دریافت ویزای شینگن میتوانید به آن سفر کنید.

اخذ ویزای شینگن

کارشناسان ویزای شینگن در مهرآرا سیر تا پایان گرفتن ویزای شینگن و پس از آن همواره آماده ی برطرف کردن مشکلات احتمالی هستند.

ویزای امارات

اگر قصد سرمایه گذاری دارید یا به دنبال جایی برای گذراندن تعطیلات خود هستید , با اخذ ویزای امارات به خواسته های تان برسید.

ویزای کانادا

با اخذ ویزای کانادا به کشوری ایده آل برای اقامت و پیشرفت و ساختن آینده ای مطمئن برای فرزندانتان اقدام خواهید کرد.

 

[ultimate-faqs include_category=’%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%86%da%af%d9%86′]

9 دیدگاه. سوال تازه ای بنویسید

 • سلام و عرض ادب
  من۳ ویزای شینگن از فرانسه داشتم. اخرین بار اعتبارش تا ابتدای ۲۰۲۰ بود
  مخواستم بپرسم این وقفه یکساله بخاطر کرونا که سفارتخانه ها ویزا توریستی صادر نمی کنند، باعث نمیشه شانسم برای ویزای بعدی کمتر بشه؟ و اینکه برای ویزای بعدی بهتر است از فرانسه اقدام کنم یا کشور دیگه مثل ایتالیا واسپانیاو هلندو…؟
  ممنون

  پاسخ
  • مدیر سایت
   2 خرداد 1400 10:53

   سلام؛ نه مشکلی ایجاد نمی کنه می تونید بهتر است از همون سفارت فرانسه برای ویزای شینگن اقدام کنید
   در صورت تمایل با کارشناسان ما در مهرآرا سیر تماس بگیرید.
   ۰۲۱-۶۶۵۱۱۴۷۱

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر ،من تمام مدارکو برای ویزای شینگن آماده کردم برام فرقی نمیکنه از کدوم کشور درخواست ویزای شینگن بدم. فقط منتظر باز شدن سفارتم چجوری میتونم اطلاعات در مورد باز شدن سفارتها داشته باشم؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   2 خرداد 1400 10:54

   سلام و درود ،
   کار خوبی کردین چون بعد از باز شدن سفارت ها به دلیل ازدحام و درخواست زیاد برای اخذ ویزای شینگن ممکنه عقب بیوفتید. برای اطلاع از باز شدن سفارتهای شینگن با همکاران ما در مهرآرا سیر تماس بگیرین .

   پاسخ
 • سلام و دورود، من برای تابستان میخام ویزای شینگن اقدام کنم با توجه به اینکه اخذ ویزای شینگن برای ویزای اولی سخت هست به نظر شما ما برای ایتالیا اقدام کنیم بهتر است یا هلند و اینکه ما 3نفر هستیم من و همسرم و دختر ۱۲سالم میتوانیم باهم باشیم یا خیر؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   2 خرداد 1400 10:54

   سلام و درود بله متاسفانه ویزای شینگن اولی برای بعضی کشورها مقداری دشوار هست معمولا افراد این چنینی از کشور ایتالیا برای اخذ اولین ویزا شینگن و یا به صورت تور گروهی استفاده میکنن

   پاسخ
 • سعیده
  24 دی 1401 09:14

  سلام وقت بخیر،
  من می خوام برای ویزای شینگن اقدام کنم. همسرم در پرتغال دانشجو هست و چون در حال حاضر وقت های توریستی پرتغال پر شده، من می خوام از طریق کشور دیگه ای که سخت گیری کمتری داره ویزای شینگن بگیرم و از اون کشور به پرتغال سفر کنم. با توجه به موقعیت الان، کدوم کشور شرایت راحت تری برای ویزا داره؟! ممنون میشم راهنمایی کنین.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   24 دی 1401 10:20

   سلام دوست عزیز شما حتما از طریق دعوتنامه همسرتون از سفارت پرتغال برای ویزا اقدام کنید

   پاسخ
 • سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.
نیاز به مشاوره دارید؟