ویزای کانادا

تقاضا برای دریافت ویزای کانادا در بین سایر کشورها بسیار زیاد است. این کشور شرایط بسیار خوبی را برای زندگی و تحصیل و همچنین اشتغال دارا می‌باشد. برای دریافت ویزا از این کشور، چه ویزای تحصیلی چه کاری باید شرایط و مراحلی وجود دارد که متقاضیان باید پشت سر بگذارند و همچنین مدارک مهمی لازم است که باید توسط افراد ارائه شود.

علل تمایل مردم به دریافت ویزای کانادا

علل تمایل مردم به دریافت ویزای کانادا

مطمئنا هر فرد به دنبال بهترین شرایط برای زندگی و آسایش و رفاه کامل در طول حیات خود می‌باشد. چنین شرایطی ممکن است در هر کشوری وجود نداشته باشد و یا این که به دلیل وجود برخی مشکلات در یک کشور، مردم از رفاه کامل در زندگی خود برخوردار نباشند. مشکلات اقتصادی حاکم بر یک کشور و یا دلایل دیگری مثل جنگ و ناامنی، بسیاری از مردم را مجبور به مهاجرت و ترک کشور خود می‌کنند.

بسیاری از کشورهای غربی، شرایط خیلی خوبی را برای زندگی مردم فراهم کرده و تعداد زیادی را ترغیب به اخذ ویزا و مهاجرت می‌کنند. از جمله کشورهایی که در صدر توجه مهاجران قرار دارد و هر ساله خیلی از مردم به دریافت ویزا از آن اقدام می‌کنند، کشور کانادا است. جالب است که بدانید، بیشتر از نیمی از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می‌دهند و تعداد افراد کانادایی الاصل کم‌تر از مهاجران می‌باشد.

ویزای کانادا چیست؟ 

حال شاید سوال پیش بیاید که علت توجه زیاد مردم به این کشور و علاقه‌ی شدید آن‌ها برای دریافت ویزای کانادا چیست؟ باید توجه داشت که به دلیل این که کشور آمریکا در طی سال‌های اخیر نسبت به پذیرش مهاجران بسیار سخت‌گیر عمل می‌کند، در نتیجه میزان مهاجرت مردم به سایر کشورهای اطراف که کانادا از جمله‌ی آن‌هاست، بیشتر از قبل شده است.

اما واقعیت اینجاست که بسیاری از مردم، دریافت ویزای کانادا را وسیله‌ای برای تحقق آرزوها و رسیدن به اهداف خود می‌دانند. از دلایل تمایل بسیار زیاد مردم جهان برای اخذ ویزای کانادا، می‌توان استقبال زیاد از مهاجران و آغوش باز این کشور به روی مردمانی از سایر ملیت‌ها و فرهنگ‌های سطح جهان را یادآور شد. مقوله‌ی چند فرهنگی در کشور کانادا امری است که از گذشته تا کنون پابرجا بوده و به عنوان یکی از قوانین اصلی این کشور شناخته می‌شود. همچنین باید اشاره کرد که، بیشتر از ۳۰ ملیت مختلف در کشور کانادا مقیم بوده و مشغول زندگی هستند. شما می توانید اخذ ویزای فرانسه را شرکت ما بسپارید.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

دلایل مهاجر پذیر بودن کشور کانادا

دلایل مهاجر پذیر بودن کشور کانادا

از دلایل مرتبط با مهاجرپذیر بودن کشور کانادا، سطح پیشرفته و برتر اقتصاد این کشور در صدر جهان می‌باشد. علاوه بر آن،کانادا کشوری است که از نظر رشد و پیشرفت در زمینه‌ی تکنولوژی همواره در حال پیشروی می‌باشد و در این زمینه نیز از جمله کشورهای پیشگام در صدر جهان محسوب می‌شود. همچنین کشور کانادا از نظر ارائه‌ی خدمات درمانی به مردم نیز بسیار حرفه‌ای عمل کرده و رفاه و آسایش زیادی برای برای مقیمان این کشور فراهم آورده است؛ در واقع کشور کانادا هزینه‌ی بسیار کم‌تری را نسبت به آمریکا برای ارائه‌ی خدمات درمانی مصرف کرده است اما با این حال، سطح کیفی خدمات ارائه شده از سوی این کشور بسیار بالاتر از کشور آمریکا می‌باشد. ایجاد رفاه شغلی برای مقیمان این کشور و همچنین امنیت بالای حاکم بر این کشور، باعث می‌شود که روز به روز به مهاجران این کشور و تمایل مردم برای اخذ ویزای آن بالاتر برود.

همچنین، کشور کانادا به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی زیبایی مثل کوهستان‌های کلمبیا و جنگل‌های مرتفع و همچنین سواحل زیبای جزیره‌ی پرینس ادوارد، یک کشور زیبا و بسیار دل‌پذیر و همچنین آرام برای زندگی افراد است. یک مثال از علل مهاجرت مردم در سراسر جهان به کشور کانادا، مهاجرت برای تحصیل در دانشگاه‎ها و مدارس این کشور می‎باشد و متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی باید پیرو یک‎سری شرایط و قوانین عمل کنند؛ برای مثال، افراد جهت دریافت ویزای دانشجویی از کانادا، علاوه بر تمکن مالی و دارا بودن سن قانونی برای مهاجرت، باید مدرک آیلتس آکادمیک را در ضمیمه‌ی مدارک لازم برای اخذ ویزا قرار داد که سطح این مدرک، مطابق با رشته‌ی تحصیل فرد تعیین می‌شود. به طور معمول برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، باید مدرک آیلتس آکادمیک با حداقل نمره‌ی ۶ توسط افراد ارائه شود. همچنین ممکن است بسیاری از مردم برای دست‎یابی به فرصت‎های شغلی بهتر و یا پیشرفت در زمینه‎ی کاری خود تصمیم به مهاجرت به کانادا بگیرند.

 انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

همانطور که اشاره کردیم، کانادا از جمله کشورهای جهان است که سالانه بسیاری از مردم برای دریافت ویزای این کشور اقدام کرده و خواستار اقامت در آن هستند. اما گفتنی است که افراد می‌توانند به دلایل مختلفی به دریافت ویزا از سوی این کشور اقدام کنند.

ویزای تحصیلی کانادا

بسیاری از افراد برای ادامه‌ی تحصیل در این کشور، اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کانادا می‌کنند. به وسیله‌ی این ویزا، افراد می‌توانند به شکل موقت به تحصیل در مراکز آموزشی کشور کانادا بپردازند. حال این ویزا می‌تواند به دو شکل صادر شود: ویزای کانادا تحصیلی دانشجویی و یا ویزای دانش‌آموزی.

ویزای کار کاناد

از دیگر انواع ویزای کانادا، می‌توان به ویزای کار کانادا اشاره کرد. لازم است بدانید که، مهاجرت شغلی به کشور کانادا از جمله بهترین روش‌هایی است که به وسیله‌ی آن می‌توان برای دریافت ویزای این کشور اقدام کرد. با دریافت دعوتنامه از سوی شرکت‌ها و کارفرمایان کشور کانادا، می‌توان به این کشور مهاجرت کرده و بدون داشتن هیچ نگرانی درباره‌ی شغل و مخارج زندگی در آن زندگی کرد. افراد از طریق دریافت این نوع ویزا علاوه بر رفاه مالی، می‌توانند شغلی مورد علاقه‌ و متناسب با توانایی‌های خود داشته باشند.

همچنین پس از مدتی اشتغال در این کشور، می‌توان به شهروندی و دریافت ویزای دائم اقدام کرده و اقامت دائم گرفت. باید اشاره کرد‌ه که، پیشنهادات شغلی مناسب از سوی کارفرمایان و شر‌کت‌های کشور کانادا زمانی صادر می‌شود که آن‌ها به افراد متخصص و کاربلد در حرفه و زمینه‌ی شغلی خود نیاز داشته باشند. لذا افراد متقاضی برای دریافت ویزای کاری کانادا، باید از تخصص و مهارت زیادی در زمینه‌های شغلی مورد نظر این کارفرمایان برخوردار بوده و بتوانند نیاز آن‌ها را برطرف کنند.

یکی از آسان‌ترین راه‌های گرفتن پیشنهاد شغلی از سوی کشور کانادا این است که، افراد از طریق دوستان و آشنایان خود در این کشور وارد عمل شوند. در واقع این روش را می‎توان به عنوان یک نمونه دعوتنامه برای ویزای کانادا مثال زد. دریافت پیشنهاد شغلی از سوی دوستان و آشنایان، یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای مهاجرت کاری به کانادا است.

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا، از جمله زیر مجموعه‌های ویزای کاری است. از دیگر روش‌های سفر به کشور کانادا، دریافت ویزای کانادا توریستی است که یک ویزای موقتی بوده و افراد برای گشت و گذار در این کشور و دیدار از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری آن می‌توانند به دریافت این ویزا اقدام کنند.

ویزای مولتی کانادا

از انواع ویزای توریستی کشور کانادا می‌توان به ویزای یکبار ورود یا سینگل، سوپر ویزای کانادا و در آخر ویزای مولتی کانادا اشاره کرد. در ادامه به بررسی شرایط لازم برای اخذ انواع مختلف ویزای کشور کانادا پرداخته می‌شود.

شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی و کاری کانادا

شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی و کاری کانادادر مطالب بالا به انواع مختلف ویزای صادره از سوی کشور کانادا اشاره شد. لازم به ذکر است که، برای دریافت هر یک از این ویزاها شرایط خاصی وجود دارد و هر فرد برای دریافت هر ویزا باید مراحلی را طی کند. شرایط لازم برای دریافت هر یک از این ویزاها بطور کلی یکسان می‌باشد؛ با این حال ممکن است تفاوت‌هایی جزئی در مراحل دریافت هر یک از این ویزاها وجود داشته باشد. همانطور که اشاره شد ویزای تحصیلی کشور کانادا می‌تواند به شکل دانشجویی و یا دانش‌آموزی صادر شود.

برای دریافت ویزای دانش‌آموزی، افراد باید به دولت ثابت کنند که از تمکن مالی برخوردارند؛ به معنای دیگر، افراد باید بتوانند از عهده‌ی پرداخت هزینه‌های زندگی و رفت و آمد و همچنین پرداخت هزینه‌های تحصیل برآیند‌. همچنین دانش‌آموزان مهاجر برای تحصیل در کانادا، نیازی به ارائه‌ی مدرک زبان ندارند و می‌توانتد دوره‌های آموزشی زبان را در این کشور گذرانده و نیاز خود را رفع کنند‌. درباره‌ی ریز نمرات افراد متقاضی برای اخذ ویزای دانش‌آموزی نیز باید گفت که معدل ۳ سال آخر هر فرد باید حداقل ۱۶ باشد. افراد زیر ۱۸ سال متقاضی برای دریافت ویزای دانش‌آموزی، باید شخصی مقیم این کشور را به عنوان سرپرست خود معرفی کنند.

مدت زمان صدور ویزای کانادا

مدت زمان صدور ویزای کانادا برای ادامه‌‌ی تحصیل در دانشگاه‌های این کشور حداقل ۵ هفته به طول می‌انجامد. از جمله روش‌های دیگر برای مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای کاری است که به دو شکل می‌تواند انجام شود: از طریق آفر جاب و یا از طریق برنامه‌ای به نام اسکیل ورکر.

در روش اول که پیش‌تر توضیح داده شده، افراد با بررسی پیشنهادهای کاری که از سوی کارفرمایان کانادایی ارائه شده، شغل مرتبط با مهارت‌های خود را پیدا کرده و با دریافت پیشنهاد از سوی این کارفرمایان و یا به اصطلاح با دریافت آفر جاب، می‌توانند در کشور کانادا مشغول به کار شوند.

در روش دوم نیز افراد متقاضی بعد از گذراندن مراحلی که به شکل آزمون هستند، می‌توانند به دریافت ویزای کاری اقدام کنند؛ در مرحله‌ی اول، هر فرد باید امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را دریافت کند تا امکان شرکت در آزمون دوم برای وی محیا شود. علاوه بر این آزمون‌ها، شرایط دیگری نیز برای دریافت ویزای کاری از طریق اسکیل ورکر وجود دارد که از جمله‌ی آن‌ها داشتن سنی کم‌تر از ۴۰ سال، داشتن مدرک لیسانس، مدرک آیلتس با نمره‌ی حداقل ۶.۵، داشتن تجربه کاری مطابق با رشته‌ی تحصیلی اشاره کرد. همچنین رشته‌ی تحصیلی متقاضیان، باید در لیست مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا وجود داشته باشد. اگر به دنبال اخذ ویزای ایتالیا هستید مجموعه مهر آرا در کمترین زمان ممکن این ویزا را برای شما فراهم می نماید.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

ویزای پنج ساله کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ دنیا با 9 میلیون کیلومتر مربع وسعت و ۳۳ میلیون نفر جمعیت، یکی از زیباترین کشورهای جهان می باشد. پایتخت این کشور اتاوا و بزرگ ترین شهر آن تورنتو می باشند. با مهرآرا سیر تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما ویزای کانادا را اخذ کنیم. نکته مهمی که می بایست مسافران به آن دقت داشته باشند این است که حتما دو الی سه ماه قبل از تاریخ سفر خود برای گرفتن وقت سفارت اقدام نمایند تا برای گرفتن ویزا به مشکل زمانی برخورد نکنند.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

همانطور که گفته شد، افراد در صورت تمایل به گردشگری در کشور کانادا و بازدید از جاذبه‌های طبیعی این کشور، می‌توانند به دریافت ویزای توریستی اقدام کنند که این ویزا می‌تواند به چند شکل مختلف صادر شود‌. از انواع مختلف ویزای توریستی صادر شده توسط کشور کانادا می‌توان به ویزای یک‌بار ورود یا سینگل اشاره کرد. این ویزا یک ویزای موقتی بوده که افراد به وسیله‌ی آن، تنها می‌توانند یک بار وارد کشور کانادا شوند و بعد از گذشت مدت مشخص شده باید کشور را ترک کنند. در این صورت که فرد قبل از زمان مقرر به ترک کشور اقدام کند، دیگر اجازه‌ی ورود برای او وجود نخواهد داشت.

شرایط دریافت ویزای مولتی یا مولتیپل کانادا

شرایط دریافت ویزای مولتی یا مولتیپل کانادا

ویزای مولتی یا مولتیپل، نوع دیگر از ویزای توریستی است که، یک نوع ویزای موقتی است؛ با این وجود افراد می‌توانند تا پایان اعتبار پاسپورت خود، از این ویزا استفاده کرده و در کشور کانادا اقامت کنند. همچنین با استفاده از این ویزا، افراد می‌توانند به دفعات مکرر به رفت و آمد در کشور کانادا بپردازند و بعد از هر بار ورود، می‌توانند به مدت ۶ ماه در کشور اقامت داشته باشند.

اعتبار پاسپورت کشور ایران به مدت ۵ سال می‌باشد و به همین دلیل، عمر ویزای مولتی نیز ۵ سال است؛ ضمنا باید اشاره کرد که، اگر فردی بعد از گذشت ۴ سال از عمر پاسپورت خود اقدام به دریافت ویزای مولتی کند و تنها ۱ سال از اعتبار پاسپورت باقی مانده باشد، در این صورت ویزای مولتی صادر شده برای فرد نیز تنها ۱ سال اعتبار خواهد داشت.

شرایط دریافت ویزای سوپر کانادا

دسته‌ی دیگر از ویزاهای توریستی، ویزای سوپر است که در اصطلاح ویزای والدین نیز نامیده می‌شود. این ویزا بطور مخصوص برای والدین افرادی صادر می‌شود که، دارای اقامت دائم در کشور کانادا و همچنین دارای حداقل سن ۱۸ سال می‌باشند. از شرایط لازم برای اخذ این ویزا می‌توان به ارائه‌ی مدرک اقامت دائم توسط فرد و داشتن حداقل ۲۴ هزار دلار حقوق در سال اشاره کرد.

در واقع این ویزا یک نوع دعوتنامه است؛ فرد دعوت کننده باید به مدت یک سال حق بیمه‌ی خدمات درمانی افراد دعوت شده را بپردازد. مدت اعتبار ویزای توریستی کشور کانادا با توجه به نوع آن متفاوت است و توسط افسر مهاجرت که ناظر بر امور صدور ویزا می‌باشد، تعیین می‌شود. لازم به ذکر است که اگر فردی تا قبل از تاریخ درج شده بر روی برچسب ویزا کشور کانادا به این کشور وارد نشود، در نهایت ویزای او باطل خواهد شد. بطور کلی می‌توان گفت، ویزای سینگل ۶ ماه، ویزای مولتی ۵ سال و سوپر ویزا نیز ۱۰ سال اعتبار دارند.

مهاجرت به کانادا

کانادا سالانه با بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ مهاجر جدید یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا می باشد. روش های بسیاری برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد. با داشتن فقط ۳۳ میلیون جمعیت کانادا یکی از کم جمعیت ترین کشور های دنیا در مقایسه با وسعت آن می باشد . در این کشور بیش از ۲۰۰ فرهنگ مختلف وجود دارد. با توجه به فرهنگ های مختلف در این کشور کانادا یکی از بهترین منطقه های دنیا برای مهاجرین طلقی می شود. نزدیک به نیمی از جمعیت کشور کانادا از کشورهایی به غیر از انگلیس و فرانسه می آیند.

کانادا دارای یک سیستم یکپارچه بهداشت و درمان می باشد که امکانات مساوی ای را در اختیار شهروندان خود قرار می دهد. کلیه ی هزینه های در مانی (به غیر از دارو) در کشور کانادا رایگان می باشد.ئکانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار می گیرد. بیشترین شرکت های تولیدی کانادا در ۲ استان کبک و انتاریو قرار دارند. از تولیدات کشور کانادا می تواند به مواد غذایی، چوب، کاغذ، تولیدات فلزی، صنایع شیمیایی و نفت اشاره کرد.

روند اخذ اقامت دائم کانادا از سایر کشورها سریع‌تر و ساده تر است. هم اکنون اخذ اقامت کانادا از اخذ اقامت بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، آمریکا، انگلیس و سایر کشورهای اروپایی راحت‌تر است. به غیر از شهرهای بزرگ کانادا قیمت خرید خانه در سایر کانادا از قیمت خرید خانه در سایر کشورهای پیشرفته پایین‌ تر است. مسئله چند فرهنگی بودن در کانادا بیش از کشورهای اروپایی مقبول واقع شده است. کانادا کشوری است که , از مهاجرت اروپاییان و ترکیب آن‌ها با بومیان منطقه شکل گرفته است. فرهنگ انگلیسی، فرانسوی و بومیان کانادا سه فرهنگ غالب کانادا هستند که در کنار هم پایدار مانده‌اند. مهاجرت‌های گروهی ملیت‌های دیگر به کانادا در ۱۰۰ سال گذشته پذیرش مردم این کشور را نسبت به فرهنگ‌های گوناگون بسیار زیاد کرده است. کانادایی‌ها، که اغلب آن‌ها خود ریشهٔ غیر کانادایی دارند چند فرهنگی بودن را جزیی از فرهنگ و هویت خود می‌دانند.

تنوع آب و هوایی که به خاطر گستردگی مساحت کانادا به وجود آمده است باعث ایجاد فرصت‌های تفریحی گوناگون شده است. کانادا از معدود کشورهایی است که تقریباً در تمامی زمینه های تفریحاتی و گردشگری جذابیت‌ هایی برای ارائه نمودن دارد. به دلیل نزدیکی به کشور آمریکا و مهاجرت بسیاری از کانادایی‌ها و دانشجویان کانادایی به این کشور و مساحت جغرافیایی زیاد، نیاز به نیروی کار در کانادا بیشتر از سایر کشورهای مهاجر پذیر است و احتمال اشباع شدن بازار کار کانادا در سال‌های نزدیک بسیار کمتر از سایر کشورهای مهاجرپذیر مانند استرالیاست.

جهت اخذ ویزای کانادا با شماره ی 66511471 – 66511679 تماس بگیرید.

مهاجرت به کانادا

علت رد تقاضای دریافت ویزا از کانادا

یکی از مشکلات اساسی برای هر فرد هنگام دریافت ویزای موقت تحصیلی و یا توریستی، عدم پذیرش و یا به اصطلاح ریجکت درخواست او برای اخذ ویزا می‌باشد. حال آنکه افراد برای دریافت از هیچ تلاشی دریغ نکرده و چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ صرف وقت، انرژی بسیاری را روی این کار گذاشته است. عوامل اصلی در رابطه با رد تقاضای فرد برای دریافت ویزا، در واقع به ایجاد شک و تردید افسر مهاجرت نسبت به انگیزه‌ی افراد برای مهاجرت برمی‌گردد.

به معنای دیگر، ممکن است افسر مهاجرت نسبت به بازگشت فرد به کشور خود دچار تردید شود. از جمله دلایل دیگر، می‌توان به تردید افسر مهاجرت نسبت به انگیزه‌ی افراد برای مهاجرت به کشور مقصد، سوابق کم فرد متقاضی در سفر به کشورهای مختلف، عدم کفایت مالی فرد در کشور خود و همچنین روابط محدود فرد با اقوام خود در کشور مبدا اشاره کرد. از جمله دلایلی که باعث رد درخواست دریافت ویزای توریستی می‌شود می‌توان به کافی نبودن سوابق افراد در سفر به کشورهای دیگر، داشتن رفتار‌های غیر نرمال و سوء سابقه در رفتارهایی که باعث آسیب رساندن به دیگران شده، عدم ارائه‌ی مدارک کافی در خصوص تمکن مالی توسط فرد و همچنین نداشتن وابستگی‌های عاطفی در کشور مبدا توسط فرد اشاره کرد.

از جمله دلایلی که برای رد ویزای تحصیلی کشور کانادا ارائه می‌شود نیز همانند ویزای توریستی به ابهامات افسر مهاجرت ربط پیدا می‌کند؛ به عنوان مثال ممکن است که فرد ادعا کند که از تمکن مالی برخوردار است، اما افسر با بررسی سوابق مالی و حساب‌های بانکی فرد متوجه عدم صداقت فرد در ادعای خود شود و درخواست او برای اخذ ویزا را رد کند. همچنین از دلایل دیگری برای رد درخواست ویزا می‌توان به کامل و یا قانع کننده نبودن مدارک و برنامه‌های تحصیلی و همچنین قوی نبودن روابط عاطفی فرد در کشور خود و شک کردن افسر به عدم بازگشت فرد به کشور مبدا اشاره کرد.

در سال‌های گذشته افراد می‌توانستند اعتراض خود نسبت به رد درخواست صدور ویزا را با ارسال یک نامه به سفارت کانادا اعلام کنند. اما امروزه دیگر این امکان برای آن‌ها وجود ندارد و در صورت ریجکت کردن درخواست آن‌ها از سوی سفارت، افراد ملزم هستند که با پرداخت هزینه‌های لازم درخواست جدیدی را برای صدور ویزا ثبت کنند. در نهایت با رفع نواقص موجود در مدارک ارائه شده و بررسی مجدد این مدارک توسط سفارت کانادا، می‌توان به اخذ ویزای تحصیلی و یا توریستی امیدوار شد.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

قیمت و هزینه‌های لازم برای دریافت ویزای کانادا

قیمت و هزینه‌های لازم برای دریافت ویزای کانادا

قیمت ویزای کشور کانادا با توجه به انواع مختلف آن و مراحلی که برای اخذ آن باید طی شود می‌تواند متفاوت باشد. علاوه بر آن باید اشاره کرد که، افراد برای اخذ ویزای کانادا تضمینی ملزم به پرداخت مبلغ بالایی هستند. روزانه با تبلیغاتی شامل موضوعات مختلف درباره‎ی دریافت ویزای کشور کانادا، قیمت ویزای این کشورو یا اخذ ویزای کانادا فوری و تضمینی در شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی مواجه می‌شویم و ممکن است که به فکر دریافت ویزا و مهاجرت به این کشور بیافتیم.

باید گفت که هزینه ویزای کانادا، با توجه به مراحلی که برای دریافت آن باید طی شود تعیین می‌شود‌. از جمله کم‌ هزینه‌ترین راه‌های گرفتن ویزای کانادا، دریافت ویزای کار از این کشور است. از طریق این روش، فرد باید میزان تمکن مالی کم‌تری را نسبت به سایر روش‌‌های دریافت ویزا برای مسئولان رسیدگی به درخواست اثبات کند. همچنین افراد متقاضی برای ادامه تحصیل برای تخمین قیمت ویزای کانادا، باید علاوه بر داشتن تمکن مالی توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل خود در مدارس و دانشگاه‌های این کشور را داشته باشند.

باید اشاره کرد که مانند بسیاری از کشورهای جهان، هزینه‌ی تحصیل در شهرها و دانشگاه‌های مختلف کشور کانادا نیز با یک دیگر متفاوت بوده می‌توانند ارزان‌تر و یا گران‌تر باشد. نکته‌ی جالب این است که، برخی از دانشگاه‌ها برای تحصیل افرادی که دارای ملیتی خاص هستند هزینه‌های کم‌تری را نسبت به دیگر ملیت‌ها در نظر می‌گیرند. یک فرد شهروند کانادا باید حدودا ۷ هزار دلار برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بپردازد. تحصیل در رشته‌های مختلف نیز، تاثیر بسزایی در میزان هزینه‌ی پرداختی برای شهریه دارد؛ برای مثال، تحصیل در رشته‌ی هنر نسبت به رشته‌های مهندسی و پزشکی کم‌هزینه‌تر می‌باشد. هزینه‌های لازم برای دریافت ویزای توریستی را می‌توان به وسیله‌ی credit card و یا به شکل نقدی پرداخت کرد. برای افرادی که دارای سنین ۱۴ و ۸۰ سال هستند، نیازی به پرداخت هزینه‌ی مربوط به مرحله‌ی انگشت نگاری نیست.  اخذ ویزای شنگین خود را به ما بسپارید.

اطلاعاتی در رابطه با کشور کانادا که هر توریست یا مهاجری باید بداند

نام کانادا

نام کانادا از کلمه قدیمی Kanata به معنی «دهکده» و یا «سرپناه» می‌آید. در سال 1535، ساکنین این منطقه که اکنون با نام شهر کبک شناخته می‌شود، از این کلمه استفاده کردند تا نشانی این محل را به ژاک کارتیر که مقصدش به سمت دهکده استاداکونا بود، بدهند. کارتیر کلمه کانادا را هم برای آن دهکده و هم کل منطقه‌ای که در آن زمان به آن دونا کونا می‌گفتند استفاده می‌کرد. در سال 1547 در نقشه‌ها نیز با همین عنوان کانادا شناخته شد.

کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. نزدیک به 90 درصد از جمعیت این کشور تا فاصله 200 کیلومتری مرز آمریکا زندگی می‌کنند. نزدیکی جغرافیایی این کشور، به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است.

جمعیت کانادا

جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا ، بیش از سی و سه میلیون و ششصد هزار نفر است. این آمار هر لحظه در حال تغییر می‌باشد. حدود 80% مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از 250 کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می‌کنند.

زبان کانادا – انگلیسی و فرانسه

زبان فرانسه زبان مادری حدود 6.6 میلیون کانادائی است. بیشتر فرانسوی زبانان در استان کبک زندگی می‌کنند. اما در حدود 1 میلیون نفر از آنها در استان‌های دیگر کانادا بسر می‌برند. حدود 76 درصد از فرانسوی زبانهای بیرون استان کبک، در استان‌های انتاریو و نیوبرانزویک زندگی می‌کنند. زبان فرانسه به همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می‌شوند.

سیاست و دولت در کانادا

با افزودن لایحه الحاقی قانون اساسی که در سال 1867 و قانون کانادا که در سال 1982، به تصویب رسید، استقلالش را از بریتانیای کبیر اعلام کرد. نوع حکومت کانادا، فدرال، همراه با نظام پارلمانی است. این کشور از ده استان و سه خطه جداگانه تشکیل شده که مردم آن چند فرهنگه و به دو زبان مختلف گویش می‌کنند که در سطح فدرال، زبان رسمی آن، هم انگلیسی و هم فرانسوی است.

سیستم قضایی کانادا نقش مهمی در معرفی قوانین این کشور بازی می‌کند و قدرت لغو قوانین مغایر با قانون اساسی را داراست.دادگاه عالی این کشور، بالاترین مرجع قضایی کانادا است و توسط قاضی ارشد، ریاست می‌شود. نه عضو آن توسط فرماندار کل به پیشنهاد نخست وزیر انتخاب می‌شود.

قوانین در همه جا (به جز کبک که در آنجا قانون مدنی در نظام قضایی حکم‌فرماست)، اجرا می‌شود. قوانین مربوط به جرم و جنایت منحصراً در اختیار مسئولین فدرال است و در سرتاسر کانادا یکی است. سازمان های اجرای قوانین، مثل دادگاه های جنایی، در هر استان به عهده یک فرد است، اما در مناطق روستایی، نظارت برعهده پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا (RCMP) است.

سیاست و دولت در کانادا

پایتخت کانادا

شهر اتاوا پایتخت کشور کانادا بوده و حدود ۱ میلیون نفر جمعیت دارد. پرجمعیت ترین شهر کانادا تورنتو میباشد که جمعیت تورنتو حدود ۵.۵ میلیون نفراست. شهرهای مونترال و ونکوور با ۳.۴ و ۱.۹ میلیون نفر در رده های بعدی هستند.

آب و هوا در کانادا

آب و هوای کانادا بطور کلی سرد است بجز در بخش جنوب غربی، جایی که استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور در آن قرار دارند، که دارای آب و هوای معتدل است. پایتخت کانادا شهر اتاوا میباشد که با رکورد شب های زمستانی ٣٥ درجه ی سانتیگراد زیر صفر دومین پایتخت سرد دنیاست. بيشتر كانادا چهار فصل بهار، تابستان، پائيز و زمستان را به شکل قابل تفكيک تجربه می كند. دمای هوا در کانادا از جایی به جای دیگر می تواند بسیار متفاوت با شد.

بهار: بهار فصل بارانی در بسياری از نقاط كانادا است. دمای هوا در طول روز به تدريج بالا می رود ولی شب ها خنک است. ميانگين دمای هوا در ماههای مارس، آوريل و اوايل می در حدود ١۲ درجه سانتی گراد بالای صفر است.

تابستان: تابستان رسماً از ۲١ ژوئن آغاز می شود. ولی برای اغلب كانادايی ها ماه های جولای و آگوست , تابستان محسوب می شود. در قسمت های جنوبی كانادا دمای هوا به طور معمول بالای ۲۰ درجه سانتی گراد است و گاهی اوقات به بالای ۳۰ درجه نيز می رسد.

پایيز: فصل پایيز از ماه سپتامبر آغاز می شود. هوا خنک می شود و برگهای درختان زرد می شوند و می ريزند. معمولاً در اين موقع از سال باران زيادی می بارد. در برخی مناطق كانادا بخصوص در مناطق شمالی و يا كوهستانی اين كشور بارش برف از نيمه دوم اكتبر آغاز می شود. ميانگين دمای هوا در طول روز درحدود ١۰ تا ١۲ درجه سانتی گراد می باشد. ماههای پایيز عبارتند از سپتامبر، اكتبر و نوامبر.

زمستان: در طول ماههای زمستان (دسامبر، ژانويه و فوريه) دمای هوا در بيشتر نقاط كشور در طول روز و شب زير صفر است. دمای برخی مناطق گاهاً به ۲۵- درجه زير صفر می رسد و اين در حالی است كه سواحل غربی كانادا به ندرت دمای زير صفر را تجربه می كنند. در بيشتر مناطق كانادا از اواسط دسامبر تا اواسط ماه مارس برف بر روی زمين ديده می شود. هر چه قدر كه ارتفاع منطقه بيشتر باشد و يا به شمال كانادا نزديكتر باشد زمستان های سخت تری نيز در آنجا وجود دارد.

جاذبه های گردشگری کانادا

کانادا دومین کشور جهان از نظر وسعت می باشد ، مردم مهربان و مهاجر پذیر- جزیره های زیبا- آبشارهای فراوان- رودهای پر آب- جنگل های زیبا پارک های ملی بی نظیر ، تنها بخشی از جاذبه های این کشور می باشد.

کانادا از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام وسعت دارد. از مراکز دیدنی و جذاب این کشور می توان از شهر های مونترال– تورنتو– ونکوور– کبک– اوتاوا– منطقه بکر و دست نخورده هزار جزیره و آبشار نیاگارا نام برد ، اینها فقط بخشی از مناطق توریستی کاناداست .

جاذبه های گردشگری کانادا

شهر مونترال در کانادا

مونترال با جمعیتی بیش از 4 میلیون نفر ، دومین شهر بزرگ کانادا پس از تورنتو است. مونترال توسط تورنتو به عنوان یکی از مراکز مهم سرمایه گذاری تجاری کانادا شناخته شده است، که علاوه بر آن یک مرکز مهم برای تجارت ، هنر ، فرهنگ و معماری می باشد. مونترال از لحاظ فرهنگی متمایزبا سایر نقاط کاناداست ، زیرا تنها زبان رسمی آن فرانسوی است. در واقع پس از پاریس، مونترال دومین شهر بزرگ فرانسوی در جهان است. آب و هوای مونترال فصل به فصل کاملا متفاوت است . زمستان های آن در سراسر کانادا با آب وهوای سرد و مرطوب و یخ زده شناخته شده است.

کسب و کار در مونترال کانادا

تا اواخر دهه 1970، مونترال قطب تجارت کانادا بود ، اما بعد ها تورنتو هم از نظر جمعیت و هم از نظر قدرت اقتصادی از آن پیشی گرفت . مونترال نقش مهمی در صنایع از جمله ، هوافضا،نرم افراز، االکترونیک، داروسازی، تولید و حمل ونقل دارد. این شهر یکی از بزرگ ترین مراکز هوافضا در آمریکای شمالی است . متوسط درآمد خانوار در مونترال 74.010 دلار در سال است، که 4.8 درصد کمتر از میانگین کانادا است. نرخ بیکاری در کانادا به معنی تعداد افرادی است که در جستو جوی کار هستند اما قادر به یافتن شغلی نیستند. طبق آخرین آماری که در سال 2016 صورت گرفت آمار بیکاری در مونترال 7.7 درصد و به ترتیب در کبک و کانادا برابر با 6.8 و 7.1 درصد است.

انتخاب کانادا برای زندگی و اقامت

کانادا برای ایرانیانی که قصد اقامت در یک کشور خارجی را دارند به عنوان یکی از اولین گزینه ها مطرح است و این موضوع به دلیل استاندارهای بالای زندگی کانادا و همچنین شرایط متنوع پذیرش مهاجر از طرف این کشور است. از سوی دیگر وجود موقعیت های خوب اقتصادی جهت کار و سرمایه گذاری در کانادا به این موضوع کمک زیادی نموده است.

آفتاب در کانادا

بیشتر مناطق پر جمعيت كانادا سالانه حدود 2000 ساعت از آفتاب برخوردارند. بیشتر این مناطق در 200 تا 300 کیلومتری مرز ایالات متحده آمريكا و کانادا قرار دارند. مناطق مرکزی کانادا سيصد تا چهار صد ساعت بیشتر از آفتاب برخوردارند، در حالی که مناطق نزدیک ساحل شرقی ، میزان تابش آفتاب به دليل وجود مه سالانه نزدیک 1700 تا 1800 ساعت است.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

آب و هوای تورنتو در کانادا

تورنتو دارای آب و هوای نيمه ‌قاره‌ای با تابستان گرم و مرطوب و زمستان سرد می ‌باشد. كه البته وجود درياچه‌ی آنتوريا تأثير بسزايی در خنک شدن تابستان و گرمتر شدن زمستان اين استان دارد. علت وجود رطوبت در تابستان نيز همين درياچه می ‌باشد. با وجودی كه تورنتو به نسبت ساير استانهای كانادا زمستان گرمتری دارد، با اين حال دربازه‌ زمانی اواسط دسامبر (دی ماه) تا اواسط مارس (اسفند ماه) هوا به شدت سرد است. بسياری از صنايع و كارخانجات كانادا و آمريكا در اطراف درياچه‌ های “گريت” واقع شده‌اند. دود ناشی از اين كارخانجات يكی از مشكلات آنتوريای جنوبی می ‌باشد. آب و هوای آفتابی و گرم از مشخصه‌های استان تورنتو می باشد.

آب و هوای تورنتو در کانادا

آب و هوای اتاوا در کانادا

اتاوا به نسبت در مناطق شمالی تر کانادا واقع شده است و همین امر دلیل زمستانهای سردتر این شهر شده است. برخلاف سایر شهرهای آنتوریو، اتاوا در مناطق ساحلی دریاچه ی آنتوریا قرار ندارد. به همین علت این شهر دارای تابستان گرم و زمستان سرد می باشد. آب و هوای اتاوا نیمه قاره ای با تابستان گرم و مرطوب و زمستان بسیار سرد می باشد. فصل زمستان در اتاوا بسیار سرد میباشد. در 120 روز از سال بارش برف به بیش از 1cm می رسد. این رقم در تورنتو 65 روز است. همچنین عمق لایه ی برف در اتاوا به نسبت تورنتو بسیار بیشتر است. اتاوا، همانند سایر شهرهای آنتوریا، دارای آب و هوای آفتابی می باشد. در تابستان هوا بسیار گرم و آفتابی است.

بهترین شهرهای کانادا برای دانشجویان

از آنجایی که دانشگاه های بسیاری در کانادا هستند، ممکن است انتخاب بین آنها برای شما ،دشوار باشد. یکی از نکات حائز اهمیت برای انتخاب، ، شهری است که دانشگاه ، در آن قرار دارد.اگر چه شهر ، نباید تنها دلیل انتخاب دانشگاه باشد، اما مطمئنا می تواند بر انتخاب دانشگاه شما تأثیر بگذارد.

شهر هالیفاکس 

این شهر مرکز استان نوااسکوشیا است . هالیفاکس مانند بسیاری از شهرها زیبایی هایی طبیعی دارد.تفریح در سواحل اطراف و بندر هالیفاکس از جمله ی آنهاست. از نظر آب و هوا دارای بدترین شرایط نیست ولی شرایط ایده آلی هم ندارد. زمستان های بادی و سرد، و تابستان های بسیار مرطوب و بارانی .در این شهر به اندازه ی مونترال،بارش برف نیست ،اما یخ و باد خیلی بدتر از بارش برف است. به استثنای ماه آگوست که در آن تقریبا همیشه زیبا است، ماه های بسیار سرد و بارندگی 1500 میلی متری در سال وجود دارد. حمل و نقل عمومی بسیار خوب است. Metro Transit خدمات اتوبوس و کشتی به منطقه Metro Halifax وجود دارد. مسیرهای اتوبوس زیاد هستند. اتوبوس ها به GPS مجهز هستند.

هالیفاکس شهری بسیار امن است ولی از آنجاییکه با بقیه ی شهرهای کانادا مقایسه میشود،متاسفانه ، نا امن ترین شهر است. و دارای بالاترین درجه جرم و جنایت در کانادا است. هالیفاکس شهر سرگرم کننده ای است. بعد از ونکوور، تورنتو و مونترال، هالیفاکس ،سرگرم کننده ترین شهر در کانادا است، در آن امکان شنا در اقیانوس وجود دارد.

بهترین شهرهای کانادا برای دانشجویان

شهر مونکتون

این شهر مرکز استان نیوبرانزویک است. مونکتون شهری زیبا و کوچک است ،اما هنوز یکی از بزرگترین شهرهای دریایی است مونکتون در کنار رودخانه Petitcodiac واقع شده که به زیبایی و جذابیت شهر افزوده است. اگر در مسیر رودخانه به سمت جنوب بروید، به خلیج فندی می رسید که زیباترین مناظر کانادا را خواهید دید. این شهر بسیار نزدیک به اقیانوس قرار دارد. زمستان بسیار سرد ،ولی بارش بسیار کم برف. تابستان نیز بسیار گرم و بسیار مرطوب است.مسئله واقعی با مونکتون این است که آب و هوای دریایی بر فصل بهار و پاییز شهر تاثیر می گذارد.

بهار به تاخیر افتاده است، و زمستان به دلیل سردی که از اقیانوس دارد، بیشتر طول می کشد. پاییز پر از بارش زیاد و یخ های در حال حرکت است.در نتیجه از نظر آب و هوا ، مونکتون بدترین رتبه ی این فهرست را دارد. Codiac Transit ارائه دهنده خدمات اتوبوس در منطقه Moncton است. در حال حاضر 19 خط اتوبوسرانی وجود دارد که همه از دوشنبه تا شنبه عمل می کنند، بعضی از آنها سرویس اضافی در روز یکشنبه را هم ارائه می دهند. در خلیج فندی، مردم می توانند از سنگهای Hopewell دیدن کنند. برای کسانی که سواحل را دوست دارند، Parlee Beach نیز تنها 15 دقیقه به طول می انجامد و گرم ترین آب شور در شمال ویرجینیا است، بنابراین شما در حین شنا می توانید لذت ببرید. مونکتون یکی از کم هزینه ترین شهر های زندگی در کشور شناخته می شود. اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بیش از 700 دلار است .ولی در اطراف شهر آپارتمان 3 خوابه حدود 800 دلار اجاره دارد.اگر هزینه زندگی و زیبایی مهمترین چیزها برای شما باشد، پس مونکتون مطمئنا یکی از بهترین شهرها برای دانشجویان کانادا است.

شهر ویکتوریا 

ویکتوریا یکی از شهرهای پر زرق و برق کشور کانادا است. ویکتوریا در نواحی جنوبی ساحل اقیانوس آرام واقع شده است , ویکتوریا از منظره ی زیبای اقیانوس برخوردار است. باغ، پارکها و زندگی گیاهی متنوعی دارد.این زیبایی های طبیعی با بسیاری از قایق ها و اسکله ها در کنار آب همراه است. این شهر دارای مناظر زیبایی است. معماری غنی در این شهر کاملا شیک و زیبا است. آب و هوای ویکتوریا معتدل و ملایم است. تابستان اغلب سرد، خشک و آفتابی است و در زمستان خفیف و بارانی است.دمای روزانه بیش از 30 درجه سانتیگراد معمولا کمتر از یک روز در سال پیش می آید و دمای کمتر از 0 درجه سانتیگراد تنها ده شب در سال پیش می آید.

بهترین شهرهای کانادا برای دانشجویان

مکان های دیدنی و توریستی کانادا

آبشار نیاگارا در کانادا

آبشار نیاگارا (با ۵۷ متر ارتفاع) دومین مکان طبیعی پربازدید در جهان به حساب می‌آید که همه‌ ساله میلیون‌ها بازدید کننده در سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. تنها با ۱ ساعت رانندگی از شهر تورنتو، در کنار مرز ایالات‌ متحده می‌توان به این آبشار زیبا رسید. آبشارها و تنگه نیاگارا هر ماجراجویی را به سوی خود جلب می‌کند.

مکان های دیدنی و توریستی کانادا

برج CN تورنتو

در کنار دریاچه اونتاریو در بزرگ‌ترین شهر کانادا ، می‌توان برج CN را دید که جزء مشهورترین چشم‌اندازهای کانادا است. برج در زمره بزرگ‌ترین سازه‌های جهان با ۵۵۳ متر ارتفاع است. رستوران گردشی ۳۶۰ درجه‌ای آن با چشم‌اندازی شگرف به شهر و دریاچه، ناهاری فراموش‌نشدنی را برای شما به ارمغان می‌آورد. با کف‌پوش تمام شیشه‌ای و پنجره‌های تمام‌قد منظره‌ای بی‌نظیر از شهر و فراتر از آن را بر روی چشمان شما می‌گشاید. حتی کسانی که از برج بالا نرفتند، نمی‌ توانند از خیره شدن به سازه با آن رنگ‌ های روشن به‌ کار رفته در آن چشم بپوشند. در شب، برج با رنگ‌ های مختلفی همچون الماسی می‌درخشد.

مکان های دیدنی و توریستی کانادا

ویسلر در کانادا

تنها با ۲ ساعت رانندگی از ونکوور می‌توان به مشهورترین پیست اسکی در روستای ویسلر رسید. گرچه، ویسلر از مهم‌ترین مکان‌ها برای ورزش‌های زمستانی است اما از بهترین مکان‌ها برای گذراندن اوقاتی دلپذیر با جوی دوست‌داشتنی در تابستان است؛ در تابستان‌ها گلف و دوچرخه‌سواری در کوهستان تنها بخشی از تفریحات فرح‌بخش به شمار می‌رود. روستای ویسلر در سال ۲۰۱۰ به‌شدت مورد توجه جهانیان قرار گرفته است، طوری که المپیک زمستانی ۲۰۱۰ در آنجا تشکیل شد.

مکان های دیدنی و توریستی کانادا

مشاوره در خصوص ویزای کانادا

اگر نیاز به مشاوره در خصوص گرفتن ویزای کانادا دارید , می توانید با مهرآرا سیر تماس بگیرید

ویزای 5 ساله کانادا

اگر نیاز به ویزای کانادا در سریع ترین زمان ممکن را دارید با مهرآرا سیر تماس بگیرید تا برای شما ویزای کانادا را اخذ کنیم.

ویزای کانادا

برای اخذ وقت سفارت و بعد از آن گرفتن ویزای کانادا تکمیل کردن فرم درخواست و ارائه دادن آن همراه با سایر مدارک به سفارت الزامی می باشد .

 

[ultimate-faqs include_category=’%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7′]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.
نیاز به مشاوره دارید؟