گردش حساب انواع ویزای شینگن | تمکن مالی ویزای شینگن

شینگن توافق نامه‌ای است که بین ۲۶ کشور اروپایی، ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور غیر عضو، بسته شده است. شهروندان این کشورها می‌توانند بدون داشتن روادید به کشورهای دیگر این حوزه سفر کنند. همچنین شهروندان غیر اروپایی برای مسافرت به این کشورها نیاز به گرفتن ویزای شینگن دارند. حوزه شینگن شرایطی را تنظیم کرده است که هدف سفر را برای پذیرش درخواست متقاضی در نظر می‌گیرد. متقاضی بر اساس هدفی که برای سفر به کشورهای حوزه شینگن دارد، می‌تواند برای یکی از موارد ویزای عادی شینگن ، ویزای معتبر در منطقه محدود، و ویزای ملی درخواست دهد. ویزای عادی شینگن به سه نوع A، B و C تقسیم می‌شود که ویزای توریستی شینگن در زیرمجموعه نوع C قرار می‌گیرد. شما برای گرفتن هر یک از انواع ویزای شینگن نیاز به آماده کردن مدارکی در روز مصاحبه دارید. یکی از مهم‌ترین این مدارک، گواهی تمکن مالی ویزای شینگن است. اگر می‌خواهید بدانید گواهی تمکن مالی چیست و برای تهیه انواع ویزای شینگن به چه میزان تمکن مالی نیاز دارید ویزای شینگن یکی از معتبرترین ویزاهای جهان است که شما با داشتن آن می‌توانید به کشورهای اروپایی سفر کنید.


تمکن مالی ویزای شینگن

این گواهی نامه مدرکی است دلیل بر اثبات این که شما توانایی پرداخت هزینه‌های جاری و پیش‌بینی شده در طول مدت اقامت خود را دارید واهی تمکن مالی ویزای شینگن یکی از مدارکی است که شما باید در روز مصاحبه همراه با فرم درخواست روادید به سفارت ارائه کنید.


شما از سه روش می‌توانید تمکن مالی خود را اثبات کنید

ضمانت نامه: این ضمانت نامه اثبات می‌کند که فرد دیگری می‌تواند هزینه‌های مالی شما را در طول اقامت و سفرتان بپردازد. این ضمانت نامه باید همراه با صورت حساب ضامن باشد و در آن گردش حساب سه ماه آخر قید شده باشدصورت حساب بانکی: رای گرفتن این گواهی باید به بانک مراجعه کنید و برای دریافت گواهی درخواست دهید. این گواهی از طریق اداره بین‌الملل بانک بر اساس گردش حساب و موجودی روزانه شما به زبان انگلیسی صادر می‌شود. در این گواهی نامه موارد زیر قید می‌شوند میزان گردش حساب ۶ ماه آخر تاریخ افتتاح حسابمیزان موجودی نهایی حساب (این مقدار باید متناسب با گردش حساب ۶ ماه آخر باشد و حداقل مقدار آن ۵۰ میلیون تومان باشد.) میزان موجودی و گردش حساب باید به ریال و ارز کشور مقصد باشند چون شما می‌خواهید به کشورهای اروپایی مسافرت کنید از بانک گواهی تمکن مالی ویزای شینگن خود را به یورو و دلار درخواست کنید. همچنین دقت کنید که گواهی در سربرگ بانک همراه با مهر برجسته، هولوگرام و امضای بانک باشد. شما باید تا حداکثر یک ماه بعد از گرفتن آن به سفارت مراجعه کنید، چون گواهی بعد از یک ماه اعتباری ندارد ترکیبی از صورت حساب بانکی شما و ضمانت نامه.


تمکن مالی ویزای توریستی شینگن

اگر قصد سفر توریستی به یکی از کشورهای ذکر شده را دارید، باید مدرک را به سفارت کشور ارائه دهید. در این مدرک منبع پرداخت هزینه اقامت و سفر مطابق با استانداردهای کشور مقصد ذکر می‌شود. با ضرب کردن هزینه استاندارد زندگی روزانه کشور مقصد در مدت اقامت میزان هزینه کلی، به دست می‌آید. میزان هزینه روزانه از حداقل ۷۰ یورو در اسلوونی تا ۲۰ یورو در یونان متفاوت است.


به طور کلی با استفاده از این روش‌ها می‌توانید پشتیبانی مالی خود را اثبات کنید

اثبات پرداخت هزینه‌های اقامت
صورت حساب بانکی
اثبات کارمند بودن
پرداخت نقدی
کارت اعتباری
چک مسافرتی
سند حمایت که توسط ضامن تکمیل می‌شود
سندی که اقامت شما را به صورت شخصی اثبات می‌کند (اگر می‌خواهید در منزل دوستان یا اقوام اقامت داشته باشید) سندی که پرداخت هزینه برای بلیت بازگشت را اثبات می‌کند.


تمکن مالی ویزای کاری شینگن

اگر قصد کار در یکی از کشورهای حوزه شینگن را دارید، باید کپی قرارداد کاری و حقوق دریافتی را ارائه دهید. باید محل اقامت خود را مشخص کنید و نیاز به معرفی آدرس یکی از دوستان، هتل محل اقامت یا قرارداد اجاره خواهید داشت. برای مورد آخر باید منبع پرداخت اجاره را ذکر کنید. همچنین باید مثل انواع دیگر ویزای شینگن، قبل از اقدام برای سفر به کشور مقصد باید هزینه‌های بیمه درمانی را پرداخت کنید که حداکثر مبلغ آن ۳۰۰۰۰ یورو خواهد بود.


تمکن مالی ویزای سرمایه گذاری شینگن

اگر برای تجارت و سرمایه گذاری به اروپا سفر می‌کنید، علاوه بر مواردی که در بخش تمکن مالی ویزای شینگن به آن‌ها اشاره شد، باید یک نامه اضافی را به سفارت ارائه دهید. در این نامه شرکت کشور مبدأ یا شرکت موجود در کشور مقصد پرداخت هزینه‌های سفر کاریتان را بر عهده می‌گیرن.


تمکن مالی ویزای تحصیلی شینگن

اگر شما با بورسیه یا بدون بورسیه، از یکی از دانشگاه‌های اروپایی عضو منطقه شینگن پذیرش گرفته باشید، می‌توانید برای ویزای ملی درخواست دهید. برای گرفتن این ویزا باید گواهی تمکن مالی ویزای شینگن را همراه با مدارک دیگر به سفارت تحویل دهید. این گواهی اثبات می‌کند که شما در طول تحصیل می‌توانید هزینه‌های مالی خود را بپردازید.


 

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه. سوال تازه ای بنویسید

  • باسلام و ممنون از لطف شما بابت وقتی که میگذارید، در ارتباط با دریافت ویزای تحصیلی (مقطع ارشد) برای کشور فرانسه:
    1. در صورتیکه مبلغ تمکن مالی در حساب دانشجو موجود باشد و به سفارت ارائه دهد آیا نیاز به پشتیبان مالی هم دارد؟! یا همون تاییدبه تمکن کفایت میکند؟!
    2. دانشجویی که برای ماه سپتامبر پذیرش گرفته است در چه محدوده زمانی باید برای تحویل مدارک باید اقدام کند؟!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.
نیاز به مشاوره دارید؟