شرایط اخذ انواع ویزای فرانسه و سوالات پیش آمده

شرایط اخذ انواع ویزای فرانسه و سوالات پیش آمده

ایرانیان سخت ترین شرایط را برای اخذ ویزای فرانسه دارند . در صورت نداشتن ویزای شنگن قبلی در 3 سال اخیر شما قادر به اخذ ویزای فرانسه نیستید. 4 نوع ویزای فرانسه وجود دارد:1- ویزای توریستی فرانسه 2- ویزای کاری فرانسه 3- ویزای تحصیلی فرانسه و ویزای ترانزیت فرانسه . در ابتدای کار شما باید وقت سفارت فرانسه بگیرید و بدانید که هیچ ملاقاتی با افسران ویزا ندارید و تنها مدارک خود را ارائه و انگشت نگاری میشوید.


شرایط اخذ ویزای فرانسه

شرایط اخذ ویزای فرانسه در مقابل مابقیه کشور های دیگر شینگن سخت تر میباشد.لذا سعی کنید با مطالعه و تحقیقات بیشتر برای اخذ ویزای فرانسه اقدام کنید تا طعم ریجکتی آن را نچشید شرایط اخذ ویزای فرانسه بدین ترتیب میباشد

1.در صورتی که در 3 سال اخیر موفق به اخذ ویزای شینگن نشده اید برای اخذ ویزای فرانسه اقدام نکنید.سفارت فرانسه اولین ویزا ها را رد میکند و حتی در شرایط خاص هم برای ویزا اولی ها ویزا صادر نمیکند.

2.اگر در خواست شما برای اخذ ویزای شینگن فرانسه به صورت خانوادگی میباشد کلیه ی اعضا باید یک ویزای شینگن در پاسپورت خود داشته باشند.برخی بر این تصور هسنتد که اگر 1 نفر از اعضای خانواده ویزا داشته باشند برای دیگر اعضا هم ویزا صادر میشود این تصور اشتباه است.

3.اگر میخواهید برای ویزای مولتی فرانسه اقدام کنید توجه کنید که ازآخرین ویزای شما نباید 1 سال گذشته باشد.

4.باید برای اخذ ویزای شینگن فرانسه نفری بین 70 الی 100 میلیون تومان تمکن مالی خود را نشان دهید. تعداد تراکنش ها در 2 ماه گذشته باید زیاد باشد. در اخذ ویزای فرانسه گردش حساب مهم تر از تمکن مالی میباشد. در موارد زیر میتوانید انواع ویزای فرانسه را که 4 دسته میباشند را ملاحظه بفرمایید.

 

1-ویزای تحصیلی فرانسه:


متقاضیان برای ویزای تحصیلی فرانسه باید بیش از 18 سال سن داشته باشند. همچنین باید دوره آموزشی و یا مطالعاتی خود را از قبل انتخاب کرده و نامه پذیرش از یک موسسه آموزش عالی ارائه کنید. مراحل ویزای دانشجویی فرانسه به صورت آنلاین انجام می‌شود.

 

2- ویزای توریستی فرانسه


ویزای توریستی فرانسه هیچ گونه مصاحبه ای ندارد. اقدام برای اخذ ویزای فرانسه بین 1 تا 3 ماه قبل از تاریخ سفر میباشد. جواب ویزای توریستی فرانسه عموما 21 روز کاری بعد اعلام میشود. و از قبل شما باید وقت سفارت را تعیین کنید و فقط باید برای انگشت نگاری و تحویل مدارکتان به سفارت بروید.

 

3- ویزای کاری فرانسه


ویزای کاری فرانسه به 2 دسته ی ویزای بلند مدت و ویزای کوتاه مدت تقسیم میشود ویزای کاری تنها در صورت ارائه ی دعوتنامه به شما اعطا میشود

 

4- ویزای ترانزیت فرانسه


برای اقامت موقت در منطقه ی بین المللی فرودگاه فرانسه این ویزای کوتاه مدت برای متقاضیان صادر میشود. و با این ویزا شما اجازه ی ورود به شهرهای فرانسه نیستید.

 


مدارک ویزای فرانسه

از مهمترین عوامل در اعطا و یا عدم اعطای ویزا ، ارائه مدارک میباشد. که شما برای انگشت نگاری و یا تحویل مدارک باید به سفارت کشور فرانسه مراجعه کنید که شما هیچ مصاحبه ای با افسران ویزای فرانسه نخواهید داشت.

مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه

گذرنامه ی جدید متقاضی به همراه گذرنامه های قبلی  description

ترجمه و اصل کارت ملی م شناسنامه ی متقاضی  description

تمکن مالی و گردش حساب  description

واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت  description

اپلیکیشن (فرم درخواست) ویزای شینگن فرانسه  description

همراه داشتن رسید پرداخت هزینه ی ویزا  description

ارائه ی ترجمه و اصل سند ازدواج و گواهی اشتغال بکار و ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و یا دانشجویان  description

ترجمه ی اسناد ملکی و ارائه ی اصل آن  description

در صورت وجود ارائه ی اصل و کپی دعوتنامه  description

ریجکتی ویزای فرانسه

ریجکتی ویزای شینگن فرانسه به 12 دلیل رایج اتفاق میفتد که در زیر به آنها اشاره میکنیم :

1 ) باور نکردن به بازگشت متقاضی
2 ) ناتوانی در متقاعد کردن افسر ویزا در رابطه با هدف از سفر به کشور فرانسه
3 )باور نکردن بازگشت متقاضی از منطقه شینگن
4 ) ارائه مدارک دروغین و یا جعلی
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.
نیاز به مشاوره دارید؟