همه چیز در مورد مهاجرت به فرانسه 2021

تعداد علاقه‌مندان نسبت به مهاجرت به فرانسه در ایران با گذشت زمان بیش از پیش می‌شود. با توجه به عواملی همچون شرایط مناسب برای زندگی در فرانسه و امید به زندگی بالا مردمان این کشور، طبیعی است که افراد در سراسر دنیا در ارزوی مهاجرت به فرانسه باشند.

این کشور از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی  است و جزء برترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. حال گذشته از مزایای فوق العاده زیاد سکونت در این کشور، شما باید اول از همه به بررسی تمامی روش های مهاجرت به فرانسه بپردازید.

اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید دریافت اطلاعات لازم از طریق یک مشاور مهاجرت به فرانسه می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. مهرآرا سیر می‌تواند شما را در راستای تحقق بخشیدن به آرزوهایتان و نحوه مهاجرت به فرانسه راهنمایی کند. در ادامه این مقاله با شما در خصوص روش‌های مهاجرت به فرانسه تضمینی صحبت خواهیم کرد.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

روش های مهاجرت به فرانسه

در این بخش سعی داریم تا  بر اساس تجربیات مهاجرت به فرانسه مجموعه مهرآرا سیر غرب با شما صحبت کنیم. اکثر افرادی که تصمیم به مهاجرت به فرانسه می‌گیرند در ابتدای راه به دنبال یافتن بهترین راه مهاجرت به فرانسه هستند. فرانسه یک کشور آزاد و بسیار غنی است که طرفداران و علاقه مندان زیادی در سرتاسر دنیا به منظوره اخذ اقامت دائم دارد. پاریس پایتخت زیبای این کشور دوست داشتنی است که زیبایی‌های آن در طول تاریخ زبانزد خاص وعام بوده است. با توجه به اینکه فرانسه جز فعال ترین کشورهای جهان است که از حقوق بشر حمایت می‌کند طبیعی است که مردمانش از رفاه بالایی برخوردار باشد.

در ادامه به بررسی راه‌های ممکن به منظور مهاجرت به فرانسه خواهیم پرداخت. پیشنهاد ما به شما این است تا ابتدا به مطالعه شرایط عمومی اخذ اقامت فرانسه بپردازید و سپس بر اساس شرایط خود اقدام به انتخاب یکی از موارد زیر کنید:

جهت اخذ راهنمایی و مشاور مهاجرت به فرانسه

همین حالا با ما تماس بگیرید

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

اگر قصد مهاجرت به فرانسه از طریق کار را دارید، در مرحله اول باید آگاه باشید که به دریافت یک دعوتنامه از کارفرما معتبر نیاز دارید. به منظور کسب اقامت دائم در فرانسه به واسطه کار باید ابتدا ۵ سال به کار در این کشور مشغول شوید.

حال شرایط دریافت دعوتنامه از یک کارفرما در فرانسه به این صورت است که آن شخص ابتدا باید به مدت سه ماه کار مورد نظر را در فرانسه آگهی کند و اگر شخص مناسبی پیدا نکرد باید به مدت سه ماه همان آگهی را در اروپا ارائه دهد.

در صورتی که هیچ کدام از موارد یاد شده کمکی به یافتن فرد مورد نظر برای کار نکرد، در این زمان است که کارفرما می‌تواند اقدام به استخدام شخصی بین‌المللی کنند.

حال اگر قصد مهاجرت به فرانسه از طریق کار را دارید، ممکن است خواستار دریافت بلوکارت شوید. لازم است بدانید که اخذ مدرک معتبر زبان و داشتن مدرک فوق لیسانس به منظور دریافت بلوکارت خیلی مهم است.

مهاجرت به فرانسه از طریق هنر

در این حالت شخص متقاضی به منظور دریافت اقامت فرانسه باید ابتدا ثابت کند که در زمینه خاصی هنری استعداد دارد. درواقع کشور فرانسه به منظور ارائه اقامت یک طرح به نام (گذرنامه افراد با استعداد) دارد.

این دسته از افراد می‌توانند به واسطه خویش فرمایی و یا همان خود اشتغال زایی به کشور فرانسه مهاجرت نمایند. اگر فرانسه استعداد شما را به عنوان یک هنرمند به رسمیت بشناسد، می‌توانید اقدام به اخذ ویزای بلند مدت ۴ ساله آن کنید. هنرمندان مشهور فعال در سراسر دنیا و همچنین ورزشکاران می‌توانند اقدام به اخذ چنین اقامتی در فرانسه کنند.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل جزء پرطرفدارترین شیوه‌ های مهاجرت به فرانسه است. شاید دلیل این استقبال پررنگ توسط مردم را بتوان این موضوع دانست که سیستم آموزشی آن‌ها برای خارجی‌ها رایگان است. این کشور حتی به منظور ترویج زبان رسمی خود به شما اجازه می‌دهد تا بدون مدرک زبان به تحصیل در فرانسه بپردازید.

همچنین شایان به ذکر است که هزینه تحصیل در فرانسه بسیار پایین و مقرون به صرفه است. حال اگر قصد اخذ مهاجرت به فرانسه دانشجویی را دارید، باید بدانید که داشتن یک رزومه کامل و قابل قبول و همچنین ارائه مقالات چاپ شده می‌‌توانند در اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا به شما کمک کند.

روند مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

روند مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی دارای چند دسته بندی است. این دسته بندی ها را می‌توان به انواع دوبلین، قانونمند، تصویب شده و مرزی تقسیم  کرد.

قبل از اینکه اقدام به مهاجرت به فرانسه کنید، باید ابتدا آگاه باشید که هر سال چیزی نزدیک به ۷۳ درصد از درخواست های پناهندگی به این کشور رد می‌شود. در واقع تنها تعداد محدودی از پناهندگان کشور فرانسه که حقیقتاً با مشکلات جدی روبرو هستند موفق به اخذ چنین اقامتی در فرانسه می‌گردند.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

یکی دیگر از محبوب ترین شیوه‌های اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج است. توجه کنید که تنها به واسطه ازدواج با یک شخص فرانسوی صددرصد موفق به اخذ تابعیت و اقامت فرانسه نمی‌شوید. شما به منظور اثبات این روند موظف هستید مدارک و شواهدی معتبر را در این راستا به آن‌ها ارائه دهید.

اخذ اقامت از طریق ازدواج نیز دارای شرایط خاصی است که موظف به رعایت آن‌ها هستید. شما از طریق ازدواج با شخصی که اقامت دائم فرانسه را دارد، ازدواج با شخصی که تابع فرانسه است و یا ازدواج با کسی که اقامت موقت فرانسه را دارد می‌توانید اقدام به اخذ این اقامت کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

نحوه اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری جزء آن دسته از مواردی است که افراد کمتری دست به انتخاب آن می‌زنند. فرانسه به منظور پذیرش اقامت چنین افرادی دارای برنامه اقامت طلایی است.

به طور کلی این برنامه اقامت به منظور جذب سرمایه گذاران و خانواده آن‌ها طراحی شده است. اگر قصد ارائه یک طرح تجاری و یا ثبت شرکت در فرانسه را دارید می‌توانید اقدام به اخذ اقامت ۱۰ ساله فرانسه کنید. شما حتی تحت یک سری شرایط خاص قادر هستید تا از طریق خرید یک ملک و یا مسکن نیز اقدام به کسب اقامت فرانسه کنید.

به گفته اکثر افراد در حال حاضر بهترین راه به منظور سرمایه گذاری در فرانسه خرید ملک و یا خود حمایتی است. حال اگر قصد مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی و یا خود حمایتی را دارید باید بدانید که شرایط سنی خاصی در این زمینه وجود ندارد. که نیاز به اقامت خود حمایتی فرانسه را دارید.

جهت مشاوره در زمینه مهاجرت به فرانسه

همین حالا با ما تماس بگیرید

مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه

گذشته از رفاه و زیبایی‌های خاص کشور فرانسه، لازم است بدانید که مزایای مهاجرت به فرانسه بسیار بیشتر از این حرف‌ها است. عواملی همچون معقول بودن هزینه ی مهاجرت به فرانسه و هم چنین امکان برخورداری از یک سیستم آموزشی رایگان جزء اصلی ترین مزایای مهاجرت به فرانسه محسوب می‌شود.

شما می‌توانید حتی بدون اخذ مدرک زبان اقدام به مهاجرت به فرانسه کنید. همچنین علاوه بر مزایا در این بخش به بررسی معایب مهاجرت به فرانسه نیز می‌پردازیم.

گرانقیمت بودن شهرهای فرانسه را می‌توان یکی از اصلی‌ترین معایب مهاجرت به فرانسه دانست. البته باید در نظر بگیرید که علت این گرانی‌ها ممکن است تنها بالا بودن رفاه و استانداردهای فرانسوی‌ها باشد. شاید هزینه مهاجرت به فرانسه بسیار مناسب باشد اما زندگی در برخی از شهرهای آن ممکن است هزینه زیادی برای شما بتراشد.

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله سعی کردیم تا به بررسی مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه برای شما دوستان بپردازیم. همچنین برایتان ذکر کردیم که قیمت مهاجرت به فرانسه در مقایسه با رفاه و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهند تقریباً منصفانه است.

در ادامه نیز به بررسی انواع روش های مهاجرت به فرانسه برایتان پرداختیم. امیدواریم مطالب ارائه شده در خصوص مهاجرت به فرانسه مورد رضایت شما دوستان قرار گیرد.

 

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

[ultimate-faqs include_category=’%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84-%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%87′]

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.
نیاز به مشاوره دارید؟