معرفی سیستم‌های یوروداک، SIS، VIS، و سایر سیستم‌های شینگن

در هنگام در خواست برای ویزای شیگن اطلاعات شما در سامانه های زیر ثبت میشود،قبل از هر چیز باید در مورد نحوه ی کار آین سیستم ها اطلاعات داشته باشید. Visa information system,Schengen information system,European dactyloscopy

سیستم اطلاعات ویزا Visa Information System (VIS) چیست؟

سیستم vis در سال 2011 با پوشش ازلاعات ویزای کشور های شینگن و کشور های آفریقای شمالی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.این سیستم یک پایگاه اطلاعاتی شامل داده های بیومتریک (انگشت نگاری، عکس برداری و کلیه اطلاعات متقاضی ویزا) و کلیه درخواست‌های ویزای شینگن ایشان است.
درخواست دهندگان ویزای شینگن برای ثبت اطلاعات خود مانند (عکس صورت و اثر انگشت ها) در VIS باید به نزدیکترین کنسولگری اتحادیه ی اروپا بروند. این اطلاعات تا 5 سال اعتبار دارند و پس از تصمیم گیری برای اعطا و یا عدم اعطای ویزای شینگن به VIS ورود خواهد کرد. اطلاعات از این قبیل در استراسبورگ در فرانسه ذخیره میشود و سایت پشتیبان گیری در اتریش فعالیت دارد. افسران ویزا با دسترسی داشتن به این اطلاعات میفهمند که آیا شخص متقاضی به این کشور سفر کرده است یا خیر. تایید و شناسایی از دو مدل جست و جو اطلاعات شما در سیستم وی آی اس است. این دو روش به صورت جداگانه و توسط سیستم بیومتریک انجام میشود. تایید درست بودن اطلاعات یعنی بررسی کلی اطلاعات متقاضی در مناطق مرزی است. تمامی اطلاعات مربوطه به رکوردهای بیومتریک و اسکن انگشتان متقاضی نمایش داده میشود. که تمام این بررسی ها حداکثر 2 ثانیه افزایش میابد.
در حال حاضر در حدود 70 میلیون اطلاعات بیومتریک و درخواست ویزا در سیستم وی آی اس ذخیره شده است. تمام کشور های عضو شینگن در تاریخ 20 نوامبر سال 2015 شروع به استفاده از سیستم وی آی اس کردندو تا تاریخ 26 فوریه 2016 تمامی این اطلاعات در دسترس تمامی کشورهای عضو ناحیه ی شینگن قرار گرفت. از موقعی که اطلاعات وارد وی آی اس میشوند این اطلاعات در دسترس تمامی کنسولگری های ملی شده و بر اساس منطقه نشر میابد.


سیستم اطلاعات شینگن Schengen Information System (SIS) چیست؟

سیستم اس آی اس برای پیدا کردن اطلاعات شخص متقاضی با اهداف کنترل مرزها، اجرای قانون و یا امنیت ملی تاسیس شده است .که این سیستم یک دیتا بیس دولتی است که برای 31 کشور اروپایی شکل گرفته است و توسط کمیسیون اروپا اداره میشود. به بیانی ساده تر این سیستم برای شناسایی مجرمان و جلوگیری از ورودشان به مناطق شینگن تاسیس شده است.


سیستم SIS چیست؟

بیش از 46 میلیون ورودی طبق قوانین هر کشور شرکت کننده در اس آی اس ذخیره میشود.
منظور از ورودی اطلاعاتی از قبیل تاریخ تولد ، جنسیت ، ملیت ، نام مستعار ، نام و نام خانوادگی ، سابقه خشونت و یا سلاح ، دلیل هشدارهایی که دریافت کرده و اقداماتی که باید در صورت مواجه با این شخص انجام شود میباشد.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.
نیاز به مشاوره دارید؟