شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن

اخذ ویزای توریستی شینگن در سال 2021 با شرایط جدید اما نه چندان دشواری امکانپذیر است. تعیین هدف از اخذ ویزای شینگن مهم ترین نکته ای است که باید در نظر داشته باشید، ضمنا نباید فراموش کنید که در نظر داشتن یک زمان عالی برای ارائه درخواست ویزای توریستی می تواند تا حد بسیار زیادی در افزایش شانس پذیرفتن ویزا موثر باشد.

در صورتی که 2 ماه زودتر از موعد تعیین شده برای سفر به یکی از کشورهای شنگن نسبت به ارائه درخواست ویزا اقدام کنید، می تواند مطمئن شوید که نتیجه درخواست شما در صورت فراهم بودن شرايط گرفتن ويزاي شينگن توريستي مثبت یا منفی است. گرفتن وقت سفارت کشور مقصد ویزای توریستی شینگن از دیگر نکات بسیار مهمی است که به این منظور بهتر است تا از کارشناسان یا مجموعه های معتبر مانند مهر آراسیر کمک بگیرید.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

انواع ویزای توریستی شینگن

پیش از بررسی انواع ویزای توریستی شنگن بهتر است تا درباره ویزای شینگن و تعریف کلی این ویزا اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. ویزای شینگن که به منظور سفر کوتاه مدت “حداکثر 90 روز” به منظور انجام برنامه ها یا پلن های تفریحی صادر می گردد، اجازه سفر به 26 کشور عضو شینگن را به متقاضی می دهد. این نوع از ویزا به عنوان بهترین یا پرطرفدارترین انواع ویزای اروپایی شناخته می شود و به همین واسطه در سال 2017 بیش از 15 میلیون نفر به واسطه اخذ این ویزا وارد اروپا شده اند.

اخذ تضمینی ویزای توریستی شینگن!!

همین حالا اقدام نمایید

ویزای  شینگن نوع A

اتباع کشورهای افغانستان، کنگو، اریتره، اتیوپی، ایران، ترکیه و … به منظور سفر به یکی از کشورهای عضو شینگن یا حمل و نقل در فرودگاه های شینگن باید نسبت به دریافت ویزای شینگن نوع A که یکی از انواع ویزای شینگن است، اقدام نمایند.

ویزای شینگن نوع B

صدور ویزای شینگن نوع B برای افرادی که با هدف سفر به یک کشور عضو شینگن قصد عبور از کشورهای دیگری که در پیمان شینگن عضویت دارند، انجام می شود. این ویزا که نوعی از ویزاهای ترانزیتی است، اجازه ترانزیت بیش از 5 روز را به متقاضی نمی دهد.

ویزای شینگن نوع C

اخذ ویزای شینگن نوع C که هدف اصلی آن اقامتی کوتاه در کشورهای عضور شینگن برای متقاضی است، با مشخص شدن مدت زمان حضور متقاضی در کشور فوق امکانپذیر خواهد بود. این نوع از ویزا خود به سه تایپ مختلف از جمله یک بار ورود، دو بار ورود و مولتیپل تقسیم می شود، تعیین هر یک از انواع یاد شده با توجه به اهداف دریافت ویزا ممکن می گردد.

ویزای شینگن نوع D

اعطا ویزای شینگن نوع D به گروه خاصی از افراد امکانپذیر است، این گروه عمدتا افرادی هستند که در یکی از کشورهای شینگن به تحصیل یا کار مشغول هستند. همچنین افرادی که در کشورهای شینگن اقامت می کنند نیز جزو اصلی ترین گروه دریافت ویزای شینگن نوع D به شمار می روند.

ویزای شینگن نوع LTV

صدور ویزای شینگن نوع LTV برای افراد به معنی عدم صدور مجوز جهت سفر به کشورهایی است که به آن ها سفر نکرده اند. در حقیقت صدور این نوع از ویزای شینگن توریستی به متقاضیان اجازه سفر در تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن را نمی دهد.

انتخاب بهترین سفارت برای ویزای شینگن توریستی

انتخاب بهترین سفارت برای ویزای شینگن کاملا با اهداف و مقاصد متقاضی دریافت ویزا مرتبط است. شرایط ارائه وقت مصاحبه به متقاضیان ویزای شینگن در تمامی سفارت ها یکسان نیست، در نتیجه باید به این موضوع توجه کنید. اینکه کدام یک از کشورهای عضو شینگن پروسه ای ساده تر را برای ارائه ویزا مدنظر قرار می دهند، سوال نسبتا مبهم و سختی است.

اما باید گفت که کشورهایی نظیر آلمان، هلند، ایتالیا و اتریش می توانند به عنوان بهترین کشورهای ارائه دهنده ویزای شینگن برای متقاضیان محسوب شوند. هر چند که وضعیت اقتصادی و سیاسی متقاضی و همینطور کشور انتخاب شده برای گرفتن ویزای شینگن نیز در این تعیین این موضوع نقش مهمی دارد.

ویزای توریستی شینگن چند روزه است ؟

ویزای توریستی شینگن چند روزه است؟ اخذ ویزای توریستی شینگن حداکثر برای 90 روز امکانپذیر است، در بسیاری از شرایط امکان تمدید ویزا در منطقه شینگن وجود ندارد و متقاضی باید به منظور تمدید ویزا از منطقه شینگن خارج شود.

تمدید ویزای توریستی شینگن

تمدید ویزای توریستی شینگن شرایط و محدودیت های خاص خودش را دارد. باید به این موضوع اشاره کنیم که در صورت سفر به کشورهای عضو شینگن برای اولین بار، متقاضی تنها اجازه حضور 15 روزه در کشور مقصد را خواهد داشت.

ضمن اینکه تمدید ویزای شینگن توریستی از منطقه شینگن امکانپذیر نیست و برای این موضوع متقاضی به واسطه بازگشت به کشور خودش و درخواست تمدید، پروسه لازم را طی می کند.

آیا امکان گرفتن ویزای توریستی شینگن فوری وجود دارد؟

پیش از این که بخواهید برای گرفتن ویزای توریستی شینگن فوری اقدام کنید، باید از این موضوع مطلع باشید که صرفا امکان گرفتن وقت سفارت به صورت فوری وجود دارد و متقاضیان ویزای شینگن توریستی شانس گرفتن فوری ویزا را نخواهند داشت.

ضمنا صدور ویزای توریستی شینگن در کرونا امکانپذیر نیست و بسیاری از سفارت ها این موضوع را فعلا ملغی اعلام کرده اند. مدت اعتبار ویزای توریستی شینگن برای اتباع کشورهایی مانند ایران محدود بوده و با توجه به نوع ویزای صادر شده تعیین می شود، البته مدت اعتبار اخذ ویزای شینگن توریستی در ویزا صادر شده درج خواهد شد.

اخذ ویزای شینگن از طریق آژانس های مسافرتی هم چون آژانس مسافرتی مهر آراسیر می تواند تضمین بهتری نسبت به انجام پروسه دریافت ویزا به صورت فردی و شخصی داشته باشد. به این نکته باید توجه کنید که ویزای شینگن توریستی که از نوع ورود یک بار است، نهایتا 15 روز اعتبار خواهد داشت. در صورتی که اعتبار ویزای توریستی مولتیپل می تواند بیش از 5 سال باشد.

مهم ترین شرایط گرفتن ویزای شینگن توریستی چیست؟

اصلی ترین موضوع درباره شرایط گرفتن ویزای شینگن توریستی برخوردار بودن از تمکن مالی مناسب و عدم وجود مشکل در پرداخت هزینه های اقامتی و همینطور توریستی است.

ارائه سند شفاف و موثق برای تایید گردش حساب بالا و همینطور برخوردار بودن از تمکن مالی ایده آل جزو اولویت های مهمی است که در صورت عدم وجود آن ها قطعا درخواست ویزای توریستی شینگن رد خواهد شد.

از طرفی مشخص شدن هدف اصلی سفر متقاضی به کشور یا کشورهای شینگن موضوع مهم دیگری است که نمی توان آن را نادیده گرفت. تعیین نحوه گرفتن ویزای شینگن توریستی به فراهم بودن این شرایط وابسته است، اما در صورت وجود هر نوع ابهامی می توانید همین حالا با کارشناسان مهر آراسیر به عنوان یک مجموعه موفق در حوزه اخذ ویزا تماس بگیرید.

اخذ ویزای توریستی شینگن بدون سند ملکی

آیا اخذ ویزای توریستی شینگن بدون سند ملکی نیز امکانپذیر است؟ گرفتن ویزای شینگن بدون سند ملکی امکانپذیر است، اما باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که ویزای شینگن معمولا به افرادی داده خواهد شد که از تمکن مالی بالایی برخوردار هستند. بنابراین در اختیار داشتن امول و اسناد منقول از جمله سند ملکی می تواند به شکل ویژه ای در روند ارائه ویزای شینگن به متقاضیان موثر باشد.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

مدارک لازم برای ویزای توریستی شینگن

مدارک لازم برای ویزای توریستی شینگن برای افرادی که دعوتنامه در اختیار دارند و افرادی که دعوت نامه ندارند، تنها در یک بخش متفاوت است. به طور کلی مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزا باید در اختیار داشته باشید، عبارت اند از:

  • ارائه مدرک معتبر در رابطه با اشتغال به کار
  • ارائه مدارک مرتبط با تمکن مالی که مربوط به ماه های اخیر باشد
  • بیمه مسافرتی
  • 2 عکس ۳.۵ در ۴.۵
  • در اختیار داشتن گذرنامه (فعلی و قبلی)
  • ارائه بلیط هواپیما
  • ارائه برگه تایید رزو هتل

هزینه اخذ ویزای توریستی شینگن

هزینه اخذ ویزای توریستی شینگن برای مقاضیانی که از طریق آژانس مسافرتی مهر آراسیر اقدام می کنند، در مقایسه با افرادی که به صورت فردی نسبت به دریافت ویزا اقدام کرده اند، متفاوت است.

همچنین این هزینه با توجه به موقعیت فردی شخص، متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه اخذ ویزای شینگن توریستی برای افراد بالای 16 سال در صورت انتخاب نوع ویزا کوتاه مدت و ترانزیت 80 و در صورت انتخاب ویزای بلند مدت 90 یورو خواهد بود.

پرداخت هزینه ها برای تمامی متقاضیان طبق شرایط یکسان انجام نمی گیرد. هزینه اخذ ویزا برای افراد زیر 12 سال ملزم 40 و برای محققین یا دیپلمات های رسمی 35 یورو می باشد.

اخد فوری ويزاي توريستي شنگن!!

 

همین حالا اقدام نمایید

 

[ultimate-faqs include_category=’%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%86%da%af%d9%86′]

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.
نیاز به مشاوره دارید؟