روش های گرفتن اقامت سوئیس

شرایط اقامت سوئیس در سال 2021 تغییر کرد. اخذ تابعیت سوئیس در صورتی که یکی از والدین فرزند متولد شده در این کشور، تابعیت فرانسوی داشته باشند، امکانپذیر می گردد، در غیر این صورت افراد برای دریافت تابعیت کشور سوئیس باید روش های دیگری را انتخاب کنند. اقامت سوئیس این اجازه را به اتباع دیگر کشورها می دهد تا برای مدت بیش از 3 ماه در این کشور بمانند و همچنین مشغول به فعالیت هایی نظیر کار یا تحصیل شوند.

موسسه مهر آراسیر به عنوان یکی از معتبرترین مجموعه ها در حوزه اخذ ویزای سوئیس و همچنین اخذ اقامت سوئیس در تهران این فرصت را برای تمامی مهاجرین ایرانی فراهم کرده تا بدون هیچ محدودیتی در زمان و همینطور مکان، امکان دریافت مشاوره های کاملا تخصصی و ویژه را برای انتخاب بهترین روش دریافت اقامت سوئیس ، داشته باشند.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

شرایط زندگی در سوئیس برای ایرانیان

شرایط زندگی در سوئیس برای ایرانیان که در حقیقت تبعه کشوری آسیایی هستند، در مقایسه با اتباع کشورهای اروپایی کمی متفاوت است. روش های زیادی برای گرفتن اقامت سوئیس وجود دارد که در این بین شاید خرید ملک، اقامت از طریق ویزای کاری یا مواردی از این دست در اولویت قرار می گیرند.

اخذ فوری اقامت سوئیس در صورت برخوردار بودن از شرایط و پیش نیازهایی که توسط دولت این کشور برای پذیرش مهاجران تعیین شده، به سادگی امکانپذیر خواهد بود. ایرانیانی که قصد مهاجرت دائمی به کشور سوئیس را دارند، قطعا باید از شرایط حاکم در این کشور به ویژه برای ایرانیان مطلع باشند. راه های اخذ اقامت سوئیس که می توان از مهم ترین آن ها به اقامت با خرید ملک، خود حمایتی، ازدواج و حتی تحصیل در سوئیس اشاره کرد را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

اقامت سوئیس را در کوتاه ترین زمان بدست بیاورید!!

برای مشاوره با شماره های درج شده ما در سایت تماس حاصل فرمایید

چگونه اقامت سوئیس را بگیریم؟

چگونه اقامت سوئیس را بگیریم؟ برای گرفتن اقامت کشور سوئیس باید از شرایط اخذ اقامت سوئیس مطلع باشید. همچنین در اختیار داشتن اطلاعات مفید درباره شرایط اقامت خانوادگی در سوئیس ضروری است. برای گرفتن اقامت در این کشور اروپایی که از جذابیت های ویژه ای نیز برخوردار است، 6 راه برای اخذ اقامت سوئیس وجود دارد، که از این بین پناهندگی به عنوان آخرین گزینه شناخته می شود.

نحوه گرفتن اقامت سوئیس

در این مقاله از مهر آراسیر روش های گرفتن اقامت سوئیس را مرور کردیم. بررسی راه های گرفتن اقامت در سوئیس به شما کمک می کند تا در صورت داشتن قصد مهاجرت به سوئیس ، بهترین و ایده آل ترین گزینه ممکن را انتخاب کنید. اطلاع از شرایط گرفتن اقامت سوئیس موضوع مهمی است که در سال 2021 قوانین متفاوتی نیز برای آن از طرف دولت سوئیس وضع شده است.

پیشنهاد ما به شما این است که برای اطلاع از آخرین و دقیق ترین اطلاعات درباره اخذ اقامت کشور سوئیس ضمن ارتباط با کارشناسان مهر آراسیر از نظرات کارشناسی و کاملا دقیق برای انتخاب بهترین گزینه بهره مند شوید.

گرفتن اقامت سوئیس از طریق خرید ملک

اخذ اقامت سوئیس از طریق خرید ملک یک روش کاملا مطمئن برای ایرانیان مهاجر به سوئیس محسوب می شود. در این صورت شخص متقاضی خرید ملک با خرید املاک مختلف در سوئیس و اجاره دادن ملک های خریداری شده، همینطور با طی کردن پروسه هایی مشخص می تواند موفق به اخذ اقامت دائم در این کشور شود.

خرید ملک یکی از نشانه های تمکن مالی است که افراد به واسطه آن امکان دریافت اقامت سوئیس را خواهند داشت. هر چند که این روش جزو روش های مستقیم دریافت اقامت سوئیس محسوب نمی شود، اما به هر شکل می تواند تاثیر گذاری ویژه ای در روند اقامت گرفتن برای متقاضیان داشته باشد. خرید ملک نوعی سرمایه گذاری در سوئیس محسوب خواهد شد و این درحالی است که کشور سوئیس آمارهای جالب توجهی را درباره افزایش ارزش خرید ملک در این کشور منتشر کرده است. در صورتی که به گزینه اقامت سوئیس با خرید خانه فکر می کنید، بهتر است تا دیگر گزینه ها برای اقامت دائم سوئیس را نیز مورد بررسی قرار دهید.

گرفتن اقامت سوئیس از طریق کار

اقامت سوئیس از طریق کار؛ چطور امکانپذیر است؟ برای اخذ اقامت یک کشور اروپایی با استفاده از گزینه “کار” بررسی نرخ بیکاری و آمارهای موجود در آن کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سوئیس در طول سال های گذشته با افزایش نرخ بیکاری مواجه نبوده و بنابراین برای گرفتن اقامت دائم سوئیس از طریق کار می توان اقدام کرد.

اولویت های خاصی برای مهاجرین به کشور سوئیس به منظور انجام فعالیت های تخصصی و حرفه ای و فنی وجود دارد. به طور مثال شهروندان فرانسوی و شهروندان کشورهای اروپایی در این رابطه در اولویت قرار دارند. اما در صورتی که Job Offer یا پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای فرانسوی داشته باشید، می توانید برای اقامت سوئیس خوش بینانه عمل کنید.

پیش نیازهای مهمی برای استخدام اتباع کشورهای غیر اروپایی به منظور اشتغال به کار در سوئیس وجود دارد، که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم. در صورت وجود یک پیشنهاد کاری مشخص، اداره ملی استخدام سوئیس در جریان این آگهی قرار می گیرد و آگهی مورد نظر در کشور سوئیس منتشر می شود، در صورت عدم یافتن نیروی کار مورد نظر، آگهی در سراسر اروپا منتشر می شود و باز هم در صورت عدم یافتن نیروی مورد نظر برای کار، در خارج از اتحادیه اروپا، آگهی مورد نظر منتشر خواهد شد.

در صورت پذیرفته شدن فرد متقاضی کار در سوئیس از سوی اداره مهاجرت سوئیس ، ویزای کاری که اعتبار آن 12 ماه و قابل تمدید است، برای شخص صاد خواهد شد. از شروط اصلی صدور ویزای کار برای متقاضیان اقامت سوئیس از طریق کار می توان به داشتن سابقه کاری مرتبط و البته شاخص، شرایط سنی ایده آل و تسلط کامل به زبان فرانسوی اشاره کرد.

ضمن اینکه حداقل حقوق مشخص شده از سوی کارفرمایان برای متقاضیان اشتغال به کار در سوئیس نباید کم تر از 70 هزار یورو باشد. در صورت ارائه درخواست اجازه کار در سوئیس از سوی شخص سرپرست خانوار، شانس قبولی درخواست با توجه به داشتن تمکن مالی مناسب افزایش می یابد. به هر شکل پس از دریافت ویزای کاری که شامل دو نوع ویزای متخصصین و نخبگان است، شخص با 5 سال حضور مستمر در سوئیس می تواند برای اقامت دائم اقدام نماید.

گرفتن اقامت سوئیس از طریق ازدواج

اقامت سوئیس از طریق ازدواج با یک فرانسوی و در صورت داشتن شرایط ویژه ای که در این روش مورد توجه قرار می گیرد، امکانپذیر خواهد بود. 4 سال پس از اخذ این ویزا امکان تبدیل آن به اقامت دائم وجود دارد، البته نباید فراموش کرد که در این روش اولویت های خاصی از جمله وجود علاقه و محبت بین طرفین و همینطور دارا بودن سنی بیش از 18 سال مدنظر قرار می گیرد. ویزای اقامت از طریق ازدواج ویزای “نامزدی سوئیس ” نیز نامیده می شود.

گرفتن اقامت دائم سوئیس بعد از تحصیل

همانطور که اشاره کرد، درخواست ویزای تحصیلی برای دریافت اقامت سوئیس ، یکی از روش هایی است که متقاضی به واسطه آن می تواند برای دریافت اقامت دائم بعد از تحصیل اقدام کند. تمدید کارت اقامت سوئیس پس از حضور 5 ساله متقاضی در این کشور برای مدت 10 سال یا دائم امکانپذیر است.

اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری از جمله روش های غیر رایج اما بسیار کاربردی محسوب می شود، که متقاضی اخذ اقامت می تواند از طریق ثبت شرکت یا سرمایه گذاری برای دریافت اقامت سوئیس اقدام نماید. ویزای سرمایه گذاری 4 سال معتبر است و پس از گذشت این زمان فرد مدیر یا موسس شرکت باید از طریق روش های دیگر نسبت به اخذ اقامت کشور سوئیس اقدام نماید. اقامت سوئیس از طریق ثبت شرکت ایده آل ترین روش برای موسسان مجموعه های استارتاپی با طرح های توجیهی است. هزینه ویزای اقامت سوئیس سرمایه گذاری بیش از 300 یورو می باشد.

اخذ فوری اقامت سوئیس را در کوتاه ترین زمان !!

برای مشاوره با شماره های درج شده ما در سایت تماس حاصل فرمایید

اخذ اقامت سوئیس خود حمایتی

اخذ اقامت سوئیس خود حمایتی به چه معناست؟ همانطور که از کلمه “خود حمایتی” پیداست، در این روش، فرد متقاضی به واسطه ارائه سند تمکن مالی امکان برخورداری از شانس اقامت سوئیس را خواهد داشت. در این روش فرد متقاضی باید اثبات کند که برای هر یک از فرزندان مبلغ حداقل 10 هزار یورو، برای شخص خودش مبلغ 40 هزار یورو و برای همسرش مبلغ 18 هزار یورو پس انداز در بانک دارد، ضمن اینکه باید حداقل درآمد 200 یورویی در ماه را از ایران داشته باشد.

این روش در حقیقت یکی از بهترین روش های اخذ اقامت سوئیس محسوب می شود، که امتیازهای ویژه ای را نیز برای متقاضی به همراه دارد. دریافت وام، برخوردار شدن از حق رانندگی، امکان باز کردن حساب پس انداز، اقامت بلند مدت، امکان سفر به تمامی کشورهای حوزه شینگن تنها بخشی از این امتیازات محسوب می شود.

در صورتی که مهاجرین ایرانی از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشند، می توانند از طریق این روش اقامت یکساله سوئیس را دریافت کنند. پس از گذشت 5 سال نیز این امکان را خواهند داشت تا نسبت به اخذ اقامت 10 ساله و یا حتی اقامت دائمی سوئیس اقدام نمایند. شاید یکی از ابهامات مهمی که در روش دریافت کارت اقامت سوئیس یک ساله از طریق خود حمایتی به وجود می آید، موضوع از دست دادن سرمایه است.

اما در پاسخ به این ابهام، باید گفت که به طور معمول شخص متقاضی اقامت سوئیس که از بین روش های گرفتن اقامت سوئیس ، خود حمایتی را انتخاب کرده است، هرگز با از دست دادن سرمایه مواجه نمی شود. چرا که سرمایه وی در حساب بانکی او قرار دارد. البته در کنار این مزیت های بسیار مهم، باید به برخی از معایب این روش از جمله عدم اجازه کار در سوئیس اشاره کرد.

هزینه اخذ اقامت سوئیس

هزینه اقامت سوئیس در هر یک از روش های تحصیلی، کاری، ازدواج، سرمایه گذاری (خود حمایتی) و تولد متفاوت است. در حقیقت بهترین و کم هزینه ترین روش اقامت سوئیس ، روش درخواست اقامت با ویزای کاری و همینطور تحصیلی است. هزینه تحصیل در دانشگاه های سوئیس می تواند تا 10 هزار یورو تخمین زده شود، بنابراین برخوردار بودن از شرایط ویژه جهت بورسیه شدن در دانشگاه های فرانسه می تواند به عنوان یک راه ایده آل برای اقامت در این کشور شناخته شود.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

[ultimate-faqs include_category=’%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%84-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%86-%d8%a7%d9%82%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%b3%d9%88%d8%a6%db%8c%d8%b3′]
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.
نیاز به مشاوره دارید؟