روش های گرفتن اقامت ایتالیا

پناهندگی، اقامت از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، خرید مسکن و البته اقامت از طریق کار تنها بخشی از روش های گرفتن اقامت ایتالیا است. کارشناسان مهر آراسیر در این مقاله به طور مفصل تمامی نکات درباره اقامت ایتالیا و همینطور شرایط زندگی در ایتالیا برای ایرانیان را با شما به اشتراک می گذارند. تا انتها با مهر آراسیر همراه بمانید.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

همه چیز درباره اقامت ایتالیا

ایتالیا به عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای گردشگری در اروپا هر ساله با بیش از 50 میلیون گردشگر داخلی و خارجی در حقیقت از جمله اصلی ترین مقاصد مهاجرت نیز به شمار می رود.

روش های متعدد و مشخصی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد که تفاوت چندان زیادی با سایر روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی نیز ندارند. در ادامه با تمامی نکات اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک، تحصیل، تمکن مالی، کار و ازدواج را بررسی خواهیم کرد. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب کم هزینه ترین روش مهاجرت به کشور ایتالیا داشته باشید نیز این مقاله نکاتی ارزشمند را در اختیار شما قرار می دهد. یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا اخذ ویزای توریستی ایتالیا می باشد.

جهت مشاوره در زمینه روش های گرفتن اقامت ایتالیا

همین حالا با ما تماس بگیرید

اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک

اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک یکی از ساده ترین روش ها و در عین غیر کاربردی ترین روشی است که در نهایت به اخذ مجوزهای لازم به منظور اقامت طولانی مدت در کشور ایتالیا منجر نمی گردد. بسیاری از کشورهای اروپایی با ارائه ویزای طلایی یا Golden Visa به متقاضیان و مهاجران اجازه اقامت طولانی در کشور مورد نظر به شرط خرید ملک را می دهند، اما این موضوع متاسفانه در رابطه با کشور ایتالیا صادق نیست!

البته این روش را می توان به عنوان یکی از روش های اخذ اقامت کوتاه مدت ایتالیا معرفی کرد، در حقیقت خرید ملک نوعی سرمایه گذاری در ایتالیا محسوب می شود. در صورت تمایل به فروش ملک، متفاضیان امکان اخذ ویزای کوتاه مدت 3 ماهه را خواهند داشت و پس از آن نیز می توانند با دریافت ویزای تجاری و سفر به ایتالیا ویزای 5 ساله اقامت در این کشور را دریافت نمایند. کارشناسان مجرب در مهر آراسیر اطلاعات بیشتری را درباره نحوه اقامت ایتالیا با خرید خانه در اختیار شما قرار می دهند.

اخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل

شرایط اخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل چگونه است؟ تحصیل قطعا یکی از بهترین راه های اخذ اقامت ایتالیا است. چرا که علاوه بر برتری سطوح علمی و دانش در ایتالیا، این کشور جایگاه ویژه ای را برای تحصیل و کسب علم در نظر گرفته است، به همین واسطه امروزه ایتالیا در ردیف بهترین کشورهای جهان برای اخذ اقامت تحصیلی  و یا مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به شمار می رود.

در صورت دارا بودن شرایط تحصیل یا دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا باید با بهترین دانشگاه های ایتالیا از جمله دانشگاه پلی تکنیک تورینو و همینطور دانشگاه پلی تکنیک میلان آشنا شوید. به منظور تحصیل در کشور ایتالیا تسلط به زبان ایتالیایی و انگلیسی (در صورت تمایل به تحصیل با زبان انگلیسی) الزامی است. مهاجرت به ایتالیا در سال 2021 با توجه به افزایش تعداد مهاجران ایرانی طی سال های گذشته از طریق اخذ ویزای تحصیلی به این کشور، با شرایطی ساده امکانپذیر است.

امکان دریافت ویزای تحصیلی رایگان ایتالیا برای دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، وجود ندارد، چرا که تنها دریافت بورسیه تحصیلی امکان سهولت در پرداخت هزینه های تحصیلی و دانشگاهی را برای دانشجویان فراهم می کند. دریافت بورسیه های استانی ایتالیا پس از موفقیت در اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور الزامی است. باید به خاطر داشته باشید که پس از موفقیت در دریافت ویزای تحصیلی می توانید از بورسیه 10000€ یورویی ایتالیا بهره مند گردید.

از طرفی امکان کار در کنار تحصیل از دیگر مواردی است که به کمک آن می توان در تامین هزینه های تحصیلی ایتالیا موفق بود. ارائه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا نیز ضروری است، البته فراموش نکنید که دریافت این نوع ویزا اقامت ایتالیا مشروط به قبولی در آزمون Esterni و کسب حداقل نمره 160 است. مهم ترین مدارک ویزای تحصیلی در کشور ایتالیا به ترتیب عبارت اند از:

  • ترجمه تمامی ریز نمرات
  • CV یا رزومه تحصیلی و غیر تحصیلی
  • مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی
  • ترجمه تمامی مدارک
  • motivational letter یا انگیزه نامه
  • توصیه نامه اساتید دانشگاه

به یاد داشته باشید که برای دریافت اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل می توان از طریق کار، ثبت شرکت، ازدواج و یا هر یک از روش های دیگر اقدام نمود.

اخذ اقامت ایتالیا از طريق تمكن مالي

اثبات توانایی تامین مخارج زندگی در ایتالیا بدون وابستگی به دولت این کشور اصلی ترین شرط اخذ اقامت ایتالیا از طريق تمكن مالي است، البته که در روش دریافت اقامت ایتالیا خود حمایتی هیچ گونه انتقال سرمایه ای انجام نمی گیرد. توانایی اثبات درآمد ماهیانه حداقل 2600 یورو برای فرد یا شخص اصلی متقاضی دریافت ویزا، الزامی است. از طرفی دیگر فرد باید قادر به اثبات درآمد حداقل 500 یورویی برای همسر خویش نیز باشد، به ازای هر فرزند نیز باید درآمدی حدودا 130 یورویی به اثبات برسد. امکان اجاره یا خرید یک ملک در ایتالیا به منظور اثبات برخوردار بودن از شرایط دریافت ویزا از دیگر نکاتی است که باید به آن اشاره کرد.

نحوه گرفتن اقامت ایتالیا در روش خود حمایتی نیازمند توجه به برخی شروط مهم دیگر نیز می باشد، از جمله این شروط می توان به عدم ارائه مجوزهای لازم برای کار در ایتالیا به فرد متقاضی اشاره کرد. به این معنا که برای گرفتن اقامت ایتالیا از طریق اثبات تمکن مالی حداقل با گذشت 5 سال از دریافت اقامت (دائم) و همینطور اخذ کارت اقامت می توانید نسبت به دریافت پاسپورت ایتالیایی اقدام کنید. برای اطلاع دقیق از شرایط اقامت ایتالیا در سال 2021 با کارشناسان مهر آراسیر به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی گفتگو کنید.

اقامت ایتالیا از طریق کار

دریافت اقامت ایتالیا از طریق کار مشروط به گرفتن پیشنهاد کار از کارفرمای ایتالیایی (job offer) است، کار یکی از بهترین راه های گرفتن اقامت در ایتالیا است. از مهم ترین شرایط اخذ اقامت ایتالیا از طریق دریافت ویزای کاری می توان به اقامت پنج ساله فرد متقاضی در این کشور تا زمان صدور اقامت دائم در صورت برخوردار بودن از شرایط لازم اشاره کرد.

در صورتی که فرد پس از اثبات مهارت های حرفه ای خود در کسب و کاری مشخص توانمندی مجاب کردن کارفرما ایتالیایی را داشته باشد، می تواند یکی از واجدین شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا  یا کارت اقامت کاری باشد. دارا بودن تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی در حرفه شغلی مورد نظر نیز از دیگر پیش نیازهایی است که باید به آن اشاره کرد.

موفیت در روند دریافت اقامت ایتالیا از طریق کار با توجه به نرخ بیکاری موجود در این کشور که تا سال 2021 به بیش از 11% رسیده، کمی سخت به نظر می رسد. افزایش شانس موفقیت گرفتن ویزای کاری ایتالیا تنها در گرو مشورت با کارشناسان متخصص و باتجربه ای است که نکات مورد نظر در این مسیر را به شما یادآوری نمایند. در این رابطه حتما با کارشناسان مهر آراسیر مشورت نمایید.

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

چگونه اقامت ایتالیا را بگیریم؟ می توانید با یک تبعه ایتالیایی ازدواج کنید. ثبت ازدواج رسمی فرد مهاجر با تبعه ایتالیایی تنها در صورت برگزاری مراسم در “کلیسا” انجام می گیرد. دارا بودن اعتبار مدارک شناسایی فرد متقاضی ازدواج با تبعه ایتالیایی نیز الزامی است، از طرفی نیاز است تا تمامی مدارک شناسایی وی به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشد.

شهادت اطرافیان فرد متقاضی ازدواج با هدف اثبات وجود روابط عاطفی عمیق بین زوج و زوجه نیز الزامی است، در غیر این صورت امکان دریافت اقامت دائم وجود نخواهد داشت. فراموش نکنید که با گذشت سه سال از زندگی مشترک زن و شوهر، بررسی های لازم به منظور سنجش میزان تمکن مالی فرد و همینطور پیشرفت وی در زبان ایتالیایی انجام می گیرد. پس از این بررسی ها، مشخص خواهد شد که علت تمایل یا عدم تمایل به فرزندآوری زن و شوهر چیست.

هزینه اقامت ایتالیا

بررسی هزینه اقامت ایتالیا به عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت از نظر ایرانیان، با توجه به پارامترهای متعددی صورت می گیرد. به خاطر داشته باشید که بررسی هزینه های زندگی در ایتالیا با توجه به نوع ویزای دریافتی و همینطور محل سکونت کاملا متفاوت خواهد بود. بر اساس آخرین آمارهای موجود که با توجه به نرخ تورم در ایتالیا می توان گفت که هزینه یک زندگی نرمال برای یک فرد تنها بیش از 800 یورو در ایتالیا تمام می شود.

با در نظر داشتن این نکته که نرخ بیکاری در ایتالیا به ویژه در سال های اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته، باید گفت که امکان اخذ ویزای کاری ایتالیا یا جستجو شغلی مناسب در این کشور بسیار سخت خواهد بود. بنابراین اقدام برای دریافت ویزا ایتالیا تنها در صورت برخوردار بودن از وضعیت مالی مناسب به منظور پرداخت کلیه هزینه های اقامتی در این کشور منطقی است.

البته در صورتی که از طریق دریافت ویزای تحصیلی به کشور ایتالیا سفر می کنید، شانس اقامت در کشوری که هزینه های تحصیل آن در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار منطقی است، را خواهید داشت.

جهت مشاوره در زمینه روش های گرفتن اقامت ایتالیا

همین حالا با ما تماس بگیرید

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

هر چند که خودحمایتی یکی از روش های اخذ اقامت ایتالیا با سرمایه گذاری به شمار می رود، اما اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری انواع دیگری نیز دارد. در این روش فرد متقاضی می تواند با راه اندازی استارت آپ، کسب و کارهای نوین، خرید اوراق قرضه و همینطور ثبت شرکت جدید پیش نیازهای لازم به منظور دریافت اقامت ایتالیا سرمایه گذاری را طی نماید.

کشور ایتالیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی به منظور انجام سرمایه گذاری های هدفمند و البته سودآور با هدف دریافت اقامت دائم به شمار می رود. از مهم ترین شرایط گرفتن اقامت ایتالیا در صورت تمایل به ثبت شرکت باید به دارا بودن پشتوانه حداقل 10 هزار یورویی اشاره کرد. از این طریق فرد پس از گذشت 5 سال از ثبت شرکت جدید یا خرید شرکت فعال می تواند نسبت به اخذ اقامت دائم ایتالیا اقدام نماید.

دریافت اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت نیازمند کسب مجوزهای لازم می باشد، ویزا اقامتی ایتالیا در این روش سرمایه گذاری ابتدا در وضعیت تمدید دو ساله و سپس سه ساله قرار می گیرد. در صورتی که دولت ایتالیا شخص متقاضی اقامت در این کشور را، شخصی مفید معرفی نماید، فرد متقاضی می تواند مراحل لازم جهت گرفتن اقامت دائم ایتالیا را طی نماید.

فرم مشاوره آنلاین

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

سوالات متداول اقامت ایتالیا

 

[ultimate-faqs include_category=’%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84-%d8%a7%d9%82%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7′]

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.
نیاز به مشاوره دارید؟